זינוק של 50% במספר הנשים המסורבות (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

משרד החינוך נרתם למאבק בזנות: מתוך הבנה כי מרבית מהנשים הנכנסות למעגל הזנות וגיל צריכת הזנות חופפים עם הגילים בהם קטינות וקטינים עדיין משתייכים למערכת החינוך, משרד החינוך הודיע היום (רביעי) כי יקים תוכניות חינוכית להעלאת המודעות בנושא והשלכותיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה משותפת שיצאה מטעם משרד החינוך וועדת המשנה למאבק בסחר בנשים נכתב כי כיום אין תוכנית במשרד החינוך להתמודדות עם תופעת הזנות בקרב התלמידים. לא מתקיים תיאום ושיתוף פעולה בין משרדי הממשלה, ולא נעזרים בניסיונם הרב של ארגוני הסיוע. בכוונת המשרד להכניס תכנים שקשורים לנושא לבתי הספר על מנת להגביר את המודעות.

ח"כ לביא יוזמת המהלך (צילום: פלאש 90, חדשות)
ח"כ לביא יוזמת המהלך | צילום: פלאש 90, חדשות

"חובת משרד החינוך להתגייס למאבק ולהשריש את ההבנה, כי מדובר בבני נוער מכל הקצוות שנכנסים למעגל וצורכים זנות, מכל מקום בארץ. ללא הבדלים סוציו-אקונומיים או דמוגרפיים", נכתב בהודעה.

"צריכת הזנות מתחילה בגילאים מוקדמים - גיל הכניסה לזנות בארץ הוא לרוב בין הגילאים 13-16, כאשר 80% מהקטינות בזנות עדין לומדות במוסד חינוכי", נכתב. "משמעות הדברים היא שגם אלו הנמצאים על רצף הזנות, וגם אלו הצורכים זנות עוברים בשלב כלשהו בחייהם במערכת החינוך".

ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות (צילום: יחצ, חדשות)
ועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות | צילום: יחצ, חדשות

חברת הכנסת עליזה לביא, יו"ר וועדת המשנה, בירכה על הירתמות משרד החינוך למאבק: "במציאות בה הזנות נגישה לבני הנוער ברשתות החברתיות ובאינטרנט, התערבות משרד החינוך היא הכרחית. רק שילוב של השלמת חקיקת החוק לאיסור צריכת זנות, אכיפה אפקטיבית, שיקום וחינוך להגברת המודעות הציבורית - יצמצמו דרמטית את תופעת הזנות".

"אחרי פגישות ודיונים רבים, ניתן לבשר שהתהליך הבשיל", כתבה לביא והסבירה את הרעיון מאחורי התוכנית. "משרד החינוך ייכנס לעובי הקורה, ויקים תוכניות חינוכיות ייחודיות להעלאת המודעות לתופעת הזנות ולהשלכותיה. התוכניות יפעלו גם למניעת כניסת תלמידים למעגל הזנות, וגם למיגור צריכת זנות בקרב בני הנוער".