לאחר פרסום הכתבה על סמיון , עיוור בן 90 מלוד, שנאלץ לעזוב את דירתו לאחר שהרצפה קרסה וביתו התמלא בחולדות, ביתו של ניצול השואה שופץ ושלשום הוא הדליק נר שמיני של חנוכה בבית החדש שלו. סמיון הנרגש הודה לכל מי שעזר לו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לאחר פרסום הכתבה, חברת עמיגור, הקרן לרווחה לנפגעי השואה ומשרד השיכון מימנו את שיפוץ הדירה בסכום של 100 אלף שקלים ועשרות מתנדבים התגייסו לעזור לקשיש. חייו של סמיון הפכו בחודשים האחרונים לסיוט מתמשך. לאחר שנים שביתו היה מפלטו היחיד, המקום שהיה עבורו בטוח הפך לקשה ומאיים לאחר שרצפת הדירה קרסה וביתו התמלא בחולדות.

בשיחה שקיים עם החדשות Online לפני חודשיים סיפר סמיון, שמתקיים רק מקצבת פנסיה שהוא מקבל מהמדינה, על המצב הקשה בדירה שלו. צינורות המים והביוב בבניין התפוצצו, וככל הנראה הרטיבות הממושכת גרמה לברזל שהחזיק את יציקת הרצפה לקרוס. "אם לא הייתי שובר את היד לפני כמה חודשים הייתי מנסה לתקן בעצמי את מה שקרה לרצפה", סיפר.

מיד לאחר פרסום הכתבה אנשים רבים פנו למתנדבים שעוזרים לסמיון והציעו את עזרתם. הישועה הגיעה מהמתנדבים של עמותת איילים שפנו לחברת עמיגור והם הצליחו להשיג מימון של 100 אלף שקלים ממשרד השיכון ומהקרן לרווחת ניצולי השואה לממן את השיפוץ בביתו של סמיון. לאחר חודשיים של שיפוצים אתמול באירוע מרגש נמסר לסמיון המפתח לבית המשופץ ובנוכחות כל הגומרים שלקחו חלק בפרויקט הדליקו את הנר השמיני של חנוכה וחנכו את הבית. " אני מודה לכול האנשים הטובים שעזרו לי, זה ממש מרגש" אמר סמיון בהתרגשות.