גננת בגן עירייה במרכז הארץ שיתפה מיוזמתה הורים לפעוט בן שלוש וחצי וסיפרה להם שנעלה את בנם הקטן בממ"ד הגן וכיבתה את האור. בהקלטת השיחה שהגיעה לידי החדשות נשמעת הגננת מנסה להצדיק את מה שעשתה בטענה כי מדובר בצעד חינוכי. הגננת ננזפה אך מאז ממשיכה לעבוד בגן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כך נשמעה השיחה בין הגננת לאמו של נ':

אם: לסגור ילד בממ"ד ולעשות לו חושך זה גם יכול לעשות טראומה לילד.
גננת: אני הסברתי - חברים תקשיבו, מי שנכנס לממ"ד נכנס לחדר חשוך ואני סוגרת לו את הדלת. זה לא שהילד קיבל מכה, זה לא שהילד קיבל צרחה. אני הסברתי - יש משהו שצריך להיות בכוח של הצוות. ילד חייב להקשיב לצוות. שורה תחתונה מה את רוצה? תסבירי לי איך את רוצה לקבל את הילד שלך? מחונך! לומד! חברותי!
אם: אז מושיבים ילד לידך, אז לא נותנים לו לצאת לחצר.
גננת: כמה פעמים אפשר? לא נועלים.
אם: 20 פעם אד שזה יעזור.

כל חטאו של נ' היה שהוא נכנס לממ"ד של הגן למרות שהדבר אסור. מה שמפתיע בסיפור הוא שגננת של משרד החינוך עדיין חושבת, בשנת 2018, שאפקט ההפחדה הוא יעיל ושלגיטימי לסגור ילד במחסן חשוך.

אם: זה מפחיד ילד!
גננת: אוקיי, אז אולי זו הייתה המטרה. את לא סגרת ילד בחדר שלו אף פעם?
אם: לא עם דלת סגורה. לא. מעולם לא.
גננת: אוקיי, אז אני כן סגרתי ילדים שלי בחדר - אתם לא יוצאים.
אם: להגיד לו אתה לא יוצא מהחדר שלך זה דבר אחד, לסגור אותו בתוך הממ"ד כשהאור מכובה זה דבר אחר.

עורך הדין גיא אופיר, בא כוחם של ההורים, מסר: "מה שמדהים בכל הסיפור הזה זה שהגננת שעשתה את מה שעשתה לילד בן שלוש וחצי היא תישאר בגן והילד, שהוא הקורבן, יצטרך לעזוב".

נ' כבר לא רשום בגן וגם פעוטות נוספים כבר לא מגיעים וחלקם עבר לגנים אחרים בעיר. משרד החינוך זימן את הגננת לשימוע. היא קיבלה אזהרה חמורה וחזרה לעבוד בגן.