אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
תמה השביתה, (ארכיון) | צילום: חדשות 2

השביתה בבתי הספר התיכונים: יו"ר ארגון המורים הארצי, רן ארז, הודיע היום (ראשון) שהוא משהה את העיצומים ויבחן את הצעות משרד האוצר על מנת להביא לסיום השביתה וחזרת תלמידי התיכון ללימודים. עם זאת, ארז איים שימשיך ואף יחריף את המאבק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

"בשל הסחבת ועל רקע ההצעות המבזות והמבישות של משרד האוצר הכרזנו על סכסוך עבודה ובתום תקופת הצינון התחלנו להפעיל אותו בשביתת אזהרה של יום אחד", כתב ארז למכתב למורים. ברור שאם יהיה צורך להחריף את המאבק, נעשה זאת".

הבוקר טענו מורים רבים שהם מתנגדים לשביתה ורואים בה כלי של יו"ר ארגון המורים, רן ארז, שבאמצעותו יגרוף הצלחה בבחירות הקרובות לראשות הארגון.

זועם על המהלך. רן ארז (צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות)
אם יהיה צורך - נחריף את המאבק, ארז (ארכי | צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות

"ההסכם שלנו (על "עוז לתמורה") הסתיים בסוף שנת 2016. למה רן ארז נזכר רק היום להכריז של סכסוך עבודה"? תהתה אחת המורות שמתנגדות לשביתה. "איפה הוא היה 11חודשים? השכירות עולה, הגז והחשמל עולים, רק השכר שלנו תקוע בשנת 2011. הוא התעורר עכשיו בגלל הבחירות שלו"?

"לא מצליחים לנשום מרוב מטלות"

"רן ארז הוא שהביא עלינו את רפורמת עוז לתמורה והאחריות שלו להוריד אותה מעלינו", טענה מורה נוספת. "זה לא רק השכר. אנחנו לא מצליחים לנשום מרוב מטלות שכל פעם מוסיפים לנו ללא תמורה".

תלמידי התיכונים ברחבי הארץ לא הגיעו הבוקר ללימודים בשל השביתה עליה הכריז יו"ר ארגון המורים רן ארז ביום שישי. מאז הוכרזה השביתה לא התקיימו כל מגעים בין הארגון לבין משרדי האוצר והחינוך, ולכן לא היה כל סיכוי לביטול השביתה ברגע האחרון. על פי משרד החינוך, הלימודים בתיכונים לא מתקיימים בכל הארץ, אך חטיבות הביניים נפתחו כרגיל.

אילוסטרציה (צילום: Milan Markovic, 123RF)
חוזרים ללמוד (ארכיון) | צילום: Milan Markovic, 123RF

ארז סיפר כי מאס במו"מ מול משרדי האוצר והחינוך, וטוען כי האוצר הציע תוספת של 60 שקלים ברוטו לחודש. באוצר מכחישים זאת ואומרים שהציעו למעשה 8,000 שקלים למורים צעירים ותוספת של עד 600 שקלים למורים ותיקים. בהודעת הארגון אתמול נמסר כי מדובר ב"שביתת אזהרה" בת יום אחד בשל "הסחבת וחוסר ההתקדמות שבה נוקטים משרדי האוצר והחינוך במו"מ על הסכם השכר בתיכונים". ההחלטה לגבי המשך הצעדים תתקבל לאחר הפגישה בין הצדדים שתתקיים מחר ועל פי תוצאותיה.

"המדינה צריכה להפסיק לטמון את ראשה בחול ולהשקיע בעתיד ההוראה ובעתיד של תלמידי ישראל", אמר ארז. גורמים במשרד האוצר אמרו לחדשות 2 Online כי "רן ארז פוצץ את המשא ומתן מסיבה אחת - זו תקופת בחירות בארגון המורים והוא רוצה להראות שהוא שווה משהו ועושה שרירים כדי להצדיק את תפקידו".