שוטרים בכיתות (צילום: משטרת ישראל)
שוטרים בכיתות | צילום: משטרת ישראל

"חוק ומשפט", פרויקט חדש של החברה למתנסים וקרן רש"י מעודד שיתוף פעולה ודיווח של תלמידים לגורמים המגנים עליהם, הן ישירות והן באמצעות מבוגרים בביה"ס. אחת מנקודות השיא של התוכנית, שפועלת ב-11 בתי ספר לתלמידי ה'-ו', היא המפגגש המוצלח בין התלמידים לבין שוטרים ממרחב אילון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת שיתוף פעולה של תכנית "חוק ומשפט" עם משטרת מרחב איילון, מתוגברים נושאי הלימוד בתכנית בהפעלות והרצאות של השוטרים הקהילתיים וחוקרי הנוער של המרחב. שיתוף הפעולה התאפשר בזכות המעורבות האישית של פיקוד המרחב ובראשו מפקדת המרחב, ניצב משנה סיגל בר צבי וסגנה וסגן ניצב לארי סמארה.

במסגרת הפעילות השוטרים מעבירים הרצאות שונות, בהן: "מה ההבדל בין הלשנה ובין דיווח?", "כיצד המשטרה יכולה לסייע במקרים של תחושת סכנה או איום?" וגם על עבירות מתחום הסייבר באמצעות מחשב וטלפון סלולרי. השוטרים מסבירים לתלמידים במה יכולה המשטרה להגן על בני הנוער ומה האחריות שלהם כמי שנחשפים לתופעות כמו חרם, שיימינג והפצת תמונות פוגעניות.

בהפעלות שבוצעו עד כה, תלמידים כבר דיווחו על מקרים של תחושות איום או סיכון, שזכו לפתרון מיידי והביאו לבניית אמון נוסף ומשמעותי. ההפעלות זוכות למשוב מעולה מצוותי ההוראה ומן ההורים, הן בזכות ערכן החינוכי והן בהיותן מרתקות עבור התלמידים.