אילוסטרציה (צילום: פלאש 90, יוסי זליגר)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90, יוסי זליגר

היום (ראשון) יוצאת לדרך יוזמה ראשונה מסוגה בישראל בתחום החינוך, שמטרתה היא שינוי האופן בו ילמדו מתמטיקה ברמת 5 יחידות בישראל. מדובר בתחרות ארצית הקוראת למיטב המוחות בישראל במגוון תחומים להציע פתרונות חדשניים ומקוריים בעזרתם ניתן יהיה להתאים אישית את תכנית הלמידה לכל תלמידה ותלמיד - כשהפרס למנצח עומד על מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ה-Personalization in Education היא יוזמה חדשה וראשונה בישראל, שמטרתה להוביל מהפכה לחינוך מותאם אישית בלימודי המתמטיקה ברמת 5 יח"ל בישראל. בתחרות יפותחו וייבחנו פתרונות חדשניים ומקוריים למורים כדי שיוכלו להתאים אישית את תכנית הלמידה לכל תלמידה ותלמיד לפי קצב הלמידה, תחומי עניין, חוזקות וכו'. מלבד הפרס הכספי, המנצחים ב-P.I.E Challenge יזכו בהזדמנות להטמיע את הפתרון שלהם בעשרות בתי ספר בפריפריה.

ההרשמה שנפתחה היום תימשך 3 חודשים, עד סוף פברואר, ותיעשה דרך אתר התחרות. כל קבוצה שתגיש מועמדות תצטרך להציע רעיון או אב-טיפוס להטמעת שיטת הפרסונליזציה בלימוד המתמטיקה בתיכונים ברמת 5 יח"ל, וכבר בשלב זה תהיה חייבת להציג דרך ברורה ומתוכננת היטב שמראה כיצד חבריה יוכלו לפתח וליישם את הרעיון בהמשך. עם סגירת ההרשמה, תיבחרנה 10 הקבוצות הטובות ביותר, עם הרעיונות המוצלחים ביותר שיזכו להתחרות באתגר.

בין 10 הקבוצות שיתחרו באתגר, יחולקו מיליון שקלים נוספים כמענקי התנעה. לאחר מכן תעמוד לרשות הקבוצות הנבחרות חצי שנה, במהלכה יהיה עליהן לעבוד על פיתוח הרעיונות אותם הציעו, עד להגעה לתוצר מוגמר שניתן יהיה ליישמו בפיילוטים בכיתות לימוד בתיכונים נבחרים. בסוף שנת הלימודים, תיבחר הקבוצה המנצחת שתזכה בפרס של מיליון שקלים. סכום הכסף כבר גויס ע"י קרן טראמפ, ועמותת הבוגרים של 8200 שלוקחת חסות ארגונית על הפרויקט.

להרשמה לאתגר:
http://piechallenge.org.il/%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%94