בעקבות ההסלמה: הנחיות מיוחדות למורים (צילום: Nati Shohat, פלאש 90, חדשות)
110 בתי ספר ישארו סגורים | צילום: Nati Shohat, פלאש 90, חדשות

גם מחר (שלישי), נמשכים העיצומים של ארגון המורים במחאה על תנאי העסקת המורים. במסגרת המאבק יושבתו מחר 110 בתי ספר תיכוניים בצפון הארץ. בשעה 17:30 יפגשו נציגים של ארגון המורים עם גורמים במשרד האוצר בניסיון למנוע את השביתה ברגע האחרון.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בכ-6,300 מורים ב-110 בתי ספר שבהם לומדים כ-95 אלף תלמידים. על פי הודעת הארגון, מחר לא יתקיימו הלימודים בתיכונים ביישובים הבאים: נס ציונה, לוד, אבטין, אור עקיבא, אלוני יצחק, בית צבי, בנימינה, ג'סר א-זרקא, גבעת עדה, גן שמואל, זכרון יעקב, חדרה, יגור, כפר ביאליק, כפר חסידים א', כפר פינס, כרמל, מאיר שפיה, מגידו, מעגן מיכאל, ניר עציון, עין שמר, פוריידיס, קריית אתא, קריית ביאליק, קריית ים, קריית מוצקין ורכסים.

בשבועות האחרונים השבית הארגון את הלימודים במקומות שונים ברחבי הארץ. על מנת לסיים את השביתות דורשים בארגון בין היתר תוספת שכר מיידית לשכר ההתחלתי, כך שמורה חדש יתחיל משכר של 8,000 שקלים ברוטו במקום 6,400 שקלים, עליית שכר יחסית לוותק ותוספת שכר מיידית למורים מוותק 8 ומעלה.

בנוסף דורשים בארגון תוספת גמולי השתלמות והעלאת התקרה של צבירת גמולי השתלמות, שעות לבעלי תפקידים, הוספת תפקידים, תקן לייעוץ בחטיבות הביניים, מענקי הצטיינות למורי חטיבות הביניים, גמול שעות חינוך למורי חטיבות הביניים, סל שעות ניהול למנהלי בתי הספר ותוספת שכר למנהלים.