טנא אבוגוב, עוד מעט בת 12, משחקת מגיל צעיר בקבוצת הכדורסל של היישוב כפר אורנים, על יד מודיעין. בקבוצה יודעים להעריך את כשרונה ומודעים להישגים שהיא מביאה, אך כאשר הקבוצה היריבה הורכבה מבנים דתיים בלבד - טנא נדרשה לשבת על הספסל ולא להצטרף לחבריה על המגרש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הייתי מאוד עצובה. אמנם שמחתי בשמחת החברים שלי ושמחתי עליהם שהם יילחמו, אבל הרגשתי לא שווה כל כך", שחזרה טנא בריאיון למהדורה ראשונה. "הרגשתי שאין לי מה לעשות, ששמו לי מעצור כי לא יכולתי לשחק".

הסיבה שבגינה משחקת טנא בקבוצת הבנים היא שאין קבוצת כדורסל לבנות ביישוב. בשנה שעברה נדרשו הוריה לחתום על טופס שבו הם מצהירים כי הם מודעים לכך שבמקרה שמתקיים משחק מול קבוצה דתית, הילדה לא תוכל להשתתף אלא בהסכמה של הדתיים. חתימה על הטופס הזה מהווה תנאי לקבלתה לקבוצה.

"היו יותר משני משחקים כאלה", טענה אמה של טנא, נטע. "אנחנו כבר לא מוכנים לשבת בשקט. בשנה שעברה שתקנו אבל השנה החלטנו שזה לא המסר שאנחנו רוצים להעביר לבנים ולבנות שלנו".

טנא אף כתבה מכתב לשרת התרבות והספורט מירי רגב שבו סיפרה על המקרה הייחודי ושטחה את הקשיים שהיא נאלצת להתמודד איתם בשל העובדה שאין קבוצת בנות.

מאיגוד הכדורסל נמסר: "מדינת ישראל ואיגוד הכדורסל הם היחידים באירופה המאפשרים השתתפות בנות במשחקי בנים בגילאים הצעירים ביותר. כל אגודה המאפשרת לבנות להשתתף במשחקי הבנים, וכן השחקניות עצמן יודעות מראש שקיימים מספר משחקים בשנה נגד קבוצות דתיות שבהן הבת לא תוכל להשתתף. הדבר ידוע ומקובל מראש. האפשרות השנייה היא לבטל לחלוטין השתתפות בנות במשחקי בנים ואז כולם יצאו נפסדים".