ההורים לנתניהו: התערב במשבר (צילום: פלאש 90 \ Nati Shohat, חדשות)
התיכונים יושבתו ביום א' | צילום: פלאש 90 \ Nati Shohat, חדשות

ארגון המורים הודיע הבוקר (שישי) כי בכוונתו להשבית את הלימודים בחינוך העל יסודי ביום ראשון הקרוב. בהודעת הארגון נמסר כי מדובר ב"שביתת אזהרה" בת יום אחד בשל "הסחבת וחוסר ההתקדמות שבה נוקטים משרדי האוצר והחינוך במו"מ על הסכם השכר בתיכונים". ההחלטה לגבי המשך הצעדים תתקבל לאחר הפגישה בין הצדדים שתתקיים ביום ראשון ועל פי תוצאותיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות   

יו"ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז, אמר בתגובה כי "המדינה צריכה להפסיק לטמון את ראשה בחול ולהשקיע בעתיד ההוראה ובעתיד של תלמידי ישראל". ממשרד החינוך נמסר כי בניגוד לתיכונים, הלימודים בחטיבות הביניים יתקיימו כסדרם. במשרד ציינו כי המגעים עם ארגון המורים נמשך על מנת להבטיח "שמורי ישראל יקבלו שכר ההולם את מעמדם המקצועי".

גורמים במשרד האוצר אמרו לחדשות 2 Online כי "רן ארז פוצץ את המשא ומתן מסיבה אחת - זו תקופת בחירות בארגון המורים והוא רוצה להראות שהוא שווה משהו ועושה שרירים כדי להצדיק את תפקידו".

כבר ביום שלישי הכריז ארגון המורים על עיצומים במחאה על המו"מ שמתנהל מול האוצר, זאת כשבועיים לאחר שהכריז הארגון על סכסוך עבודה. ארז טען כי הצעות האוצר למורים "מבזות ופוגעות בחינוך" וציין כי באוצר מוכנים להעלות את משכורות המורים ב-60 שקלים ברוטו לחודש בלבד.

זועם על המהלך. רן ארז (צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות)
המדינה צריכה להפסיק לטמון ראשה בחול", אר | צילום: פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, חדשות

ארז מחה על יישום "עוז לתמורה" - ההסכם הקיבוצי שנחתם עם המורים העל יסודיים ב-2011 והסתיים בדצמבר 2016. לדבריו, מאז חודש ינואר מתנהל מו"מ מול האוצר בשיתוף המרכז לשלטון מקומי ומשרד החינוך.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "מזה מספר חודשים מנהל משרד האוצר משא ומתן להעלאת שכרם של המורים במטרה לשפר את תנאי העסקתם של מורים בתחילת דרכם. יודגש כי מורים אלו מרוויחים כשליש ממורים ותיקים - פער מהגבוה ביותר במדינות ה-oecd אשר הולך וגדל. ארגון המורים מסרב לצמצם פער זה ובמקום זאת נוקט בצעדים כוחניים. מספר רב של הצעות בעניין זה הונחו על שולחנו של ארגון המורים שדחה את כולן. צר לנו שארגון המורים בוחר לפגוע בתלמידי ישראל חרף דיון ענייני בהצעות שעל הפרק".