"חופש הביטוי לא יכול להיפגע". שובתים בבצלאל (צילום: דורון הורוביץ' / פלאש 90)
"חופש הביטוי לא יכול להיפגע". שובתים בבצ | צילום: דורון הורוביץ' / פלאש 90

תלמידי האקדמיה לאומנות בצלאל שבירושלים, לצד המרצים במוסד וחברי ההנהלה, ישביתו היום (חמישי) את הלימודים למשך שעתיים, במחאה על חקירתה של תלמידת האקדמיה שתלתה את המייצג של רה"מ נתניהו לצד חבל תלייה. "תמיד אמרנו שאנחנו נגד הסתה, אבל חופש הביטוי באקדמיה לא יכול להיפגע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול בשעות הערב הסתיימה החקירה במשטרה לאחר שלא נמצא ביסוס לכך שהסטודנטית שתלתה את המייצג עשתה זאת מתוך כוונה להסית, ולא עמדה מאחוריו שום כוונת זדון. "בתוך בצלאל האירוע עבר חלק, ואז והפכו אותו למשהו אחר מחוץ לכותלי המוסד", אמרו באגודת הסטודנטים לחדשות 2 Online. "אי אפשר שסטודנטים ייספגו תגובות לא מידתיות מיידי בעלי אינטרסים פוליטיים, כתגובה לעבודות אומנות לגיטימיות שנעשו במסגרת האקדמיה".

הכרזות הוסרו מהקיר זמן קצר לאחר שנתלו
"לא הסתה". הכרזה שנתלתה | צילום:

באגודה עמדו מאחורי הסטודנטית והבהירו כי לא הייתה לה שום כוונה ליצר הסתה. "המייצג היה במסגרת תרגיל, בו התבקשו לעשות בפוטושופ משהו שקשור לעולם דימויים מוכר ולהפוך אותו לדימוי אחר, ולכן התבססה על הכרזה המוכרת של הנשיא אובמה", הסבירו.

באגודה התייחסו גם למיצג השני שנתלה בעקבות המקרה, בו נראה רה"מ נתניהו בעירום. "זה לא היה מייצג נוסף בנושא, אלא מחאה, תמיכה של סטודנטית אחרת ביצירה הראשונה שאב להגיד - 'אנחנו נדבר ולא נשתוק'".

"אנחנו קוראים לחופש ביטוי מלא בלי לפחד, זו המטרה", הסבירו באגודה את מטרת ההשבתה. "יתקיימו מעגלי שיח, אולי גם יוצגו עבודות אומנות נוספות בנושא, כדי להבהיר שמקרה כזה לא יכול לקרות שוב".