אין תמונה
החל ממחר - שביתה. המכללה למנהל

ועד הסגל האקדמי במכללה למנהל בראשון לציון הודיעו היום (שלישי) כי ישביתו את הלימודים במכללה החל ממחר וללא הגבלת זמן. המרצים דורשים לבטל את הפחתת שכרם בכ-40% ולבצע תהליך התייעלות מקצועי במכללה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כחודשיים, הכריז ועד ארגון הסגל האקדמי במכללה על סכסוך עבודה עם ההנהלה, לאחר שההנהלה הודיעה כי אין בכוונתה לקיים את ההסכם הקיבוצי עליו חתמה בשנת 2015, ולאחר שסירבה לטענתם, לנהל משא ומתן עם נציגי הוועד. בנוסף, טוענים המרצים כי ההנהלה פעלה בניסיון לפגוע בהתאגדות המרצים.

שיאו של המשבר בין הצדדים הגיע בתחילת החודש, עם קבלת תלושי השכר, אז גילו המרצים כי ההנהלה לא שילמה להם את מלוא השכר, וכי אין בכוונתה לעשות כן. בשבוע שעבר הבהירה ההנהלה לסגל האקדמי, באופן סופי וחד משמעי, שלא תקיים את ההסכם עליו היא חתומה להחזר השכר, וכי למעשה מעולם לא התכוונה לקיימו.

"אנו קוראים להנהלת המסלול האקדמי המכללה למינהל להתעשת במהירות ולשוב ולהידבר עם חברי הועד במטרה לפתור את המחלוקות, ויפה שעה אחת קודם", אמרו נציגי ועד ארגון הסגל האקדמי. "לא נסכים לקבל התנהלות כוחנית, אלימה וחד צדדית של ההנהלה, ולא נסכים לתכתיבים פוגעניים שנועדו להלך אימים על הסגל האקדמי ועל חברי ועד הסגל האקדמי".