לפני קצת פחות משנה הכריז שר החינוך נפתלי בנט כי אנשי ארגון "שוברים שתיקה" לא יורשו להיכנס לבתי הספר במדינת ישראל ולהרצות בפני התלמידים. אלא ששלשום (שלישי) בתיכון "אדם" בירושלים זכה פעיל הארגון לבמה של שעה וחצי בחסות שעות הפעילות של בית הספר, בהרצאה בה נכחו תלמידים מכיתה ט' עד יב'.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד שצילם אחד התלמידים שהשתתף בהרצאה נראה הפעיל מרצה מול כיתה מלאה. "עד הצבא אף אחד לא דיבר איתי על הכיבוש", סיפר הפעיל לתלמידים. "הצבא לא בחר להיות בשטחים ולהשליט שם משטר צבאי. זה אנחנו בחרנו בשבילו, ולכן האחריות על מה שקורה בשטח היא שלנו".

במהלך ההרצאה נשמעות קריאות ביניים מצד תלמידים שלא הסכימו עם התוכן שהוצג להם. כשהפעיל הציג תמונה של פלסטיני כפות, אחד התלמידים נשמע מגיב לנציג: "אתה לא רואה שהפלסטינים משחקים אותה מול השוטרים בכוונה? זו פרובוקציה".

"שיעור בסרבנות"

בתגובה לאירוע, פנה הארגון "האמת שלי" לשר בנט ודרש ממנו לאכוף את הנחייתו לאסור פעילות של ארגון "שוברים שתיקה" במוסדות החינוך. לא ייתכן שהמדינה נותנת יד לנזק שגורם הארגון לחיילי צה"ל, טענו בארגון. בעקבות הפרסום בחדשות 2 אמרו במשרד החינוך כי הנהלים יחודדו.

גם ההורים זעמו על החריגה מהנהלים. אמו של אחד התלמידים מתחה ביקורת על בית הספר: "לא יכול להיות שבמקום שיעור מתמטיקה או אנגלית יקבלו התלמידים שיעור בסרבנות ובגנות חיילי צה"ל".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר ככל הנראה באירוע חמור בו פעל בית הספר בניגוד להנחיית משרד החינוך. בימים הקרובים יזמן מנהל מחוז ירושלים את מנהל בית הספר לבירור ובמידת הצורך אף יינקטו צעדים משמעתיים".