כך נראו הבחירות להסתדרות המורים ב-2011 - קלפיות שמובלות ברכבים פרטיים. בניגוד למנהל בחירות תקין, ברכב ישנו משגיח אחד בלבד ולא שניים והקלפי בתא הנוסעים, ולא כפי שנדרש - בתא המטען.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"באוטו הם עושים מה שבראש שלהם", אומרת לחדשות 2 מי שעומדת בראש סניף של הסתדרות המורים במרכז הארץ. "משנים, מוסיפים, מוחקים, קורעים. הכל". בבחירות הקרובות מתמודד יוסי וסרמן מול גילה קליין. וסרמן נאלץ להתפטר לפני כשבועיים בעקבות כתב אישום חמור בגין שחיתות.

הודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
מואשם בשחיתות. יוסי וסרמן | צילום: Miriam Alster/FLASH90

"הם מחליפים, זורקים את הפתקים שלנו ושמים את שלהם", אומרת לנו חברת סניף הסתדרות המורים בירושלים. "הם קודם כל הולכים לבתי הספר שלהם בשעות הבוקר. כשהם מגיעים בשעות הצהריים, כבר אין מורים בבתי הספר".

בתיעוד אחר נראות שתי חברות בוועדת הקלפי של הסתדרות המורים בחדרה. הקלפי צריכה להגיע מהסניף ישירות לבית ההסתדרות בתל אביב, אבל הן עוצרות בדרך באור עקיבא, פותחות את הקלפי ועושות מה שהן רוצות.

קלפי הסתדרות המורים
צילום:

מחר יתקיימו שוב בחירות בהסתדרות המורים. הפעם הם בוחרים מחליף זמני ליוסי וסרמן, עד הבחירות הארציות שיתקיימו במאי. מחר גם יציינו בישראל את יום המורה, אבל אם כך מתנהל הארגון הגדול שמייצג מורים - אין להם הרבה סיבות לחגיגות.

היועץ המשפטי של הסתדרות המורים לוועדת הבחירות ב-2011 מסר בתגובה: "הבחירות התנהלו כדין ונבחנו בפרמטרים משפטיים כולל ערכאות משפטיות שדחו את העתירות הללו על הסף. אני מניח שהטענות הללו עולות כיום במטרה לייצר לחצים לקראת הבחירות הקרובות שיתקיימו במאי".