המבחן המלחיץ ביותר עבר (ארכיון)
אילוסטרציה | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות

המאמצים של משרד החינוך לעודד תלמידים ללמוד מתמטיקה ברמת 5 יחידות שוברים שיאים: המשרד בישר היום (ראשון) כי תלמידים שייכשלו בבגרות של 5 יחידות לימוד יקבלו בגרות של 4 יחידות לימוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד החינוך יעניק לתלמידים רשת ביטחון שתאפשר להם להתמיד בלימודי 5 יחידות, זאת משום שתלמידים רבים נרתעו עד היום מלימודים מוגברים במתמטיקה, בשל החשש מכישלון בבחינה השנייה שעשויה להוביל לזכאות של 3 יחידות לימוד בלבד.

כעת, תלמיד שלא השיג ציון עובר ב-5 יחידות (בשקלול שתי הבחינות והציון הסופי), יקבל תוספת של 20 נקודות ויעבור את הבחינה ב-4 יחידות. בכך, יובטח לו למעשה כרטיס כניסה לעולם המדעים באקדמיה.

שר החינוך נפתלי בנט
"נלחמים על כל תלמיד". בנט | צילום: רויטרס, חדשות

שר החינוך: "נלחמים על כל תלמיד"

במצב הקיים תלמיד 5 יחידות שעבר את הבחינה הראשונה (806) ונכשל בבחינה השנייה (807) היה זכאי ל-3 יחידות בלבד, ו-3 יחידות במתמטיקה אינן מאפשרות קבלה ללימודי מדעים והנדסה באקדמיה.

במצב החדש, תלמיד שייכשל בבחינה 807, ייתכן שיהיה זכאי ל-4 יחידות, ובכך יעלו סיכוייו להתקבל ללימודי מדעים והנדסה בחלק מהמוסדות האקדמיים. במשרד החינוך מקווים שבזאת תלמידים רבים לא יתלבטו בין 4 ל-5 יחידות לימוד ויבחרו מלכתחילה ללמוד ברמת 5 יחידות.

"בתקופה האחרונה אנחנו כבר רואים שינוי גדול בדרך להכפלת מספר הלומדים במגמת חמש יחידות מתמטיקה - ועושים כעת צעד חשוב נוסף", אמר שר החינוך נפתלי בנט. "אנחנו נלחמים על כל תלמיד ומצמצמים את מרחב ההתלבטות בין ארבע לחמש יחידות - וזה עובד".