הכיתה המחולקת במכללת קריית אונו
הכיתה המחולקת במכללת קריית אונו | צילום:

יותר ויותר צעירים חרדים מעוניינים להשתלב בשוק העבודה ומחליטים להצטרף לאוניברסיטאות והמכללות. על מנת להתמודד עם הדרישה, מוקמים למען התלמידים החדשים קמפוסים חרדיים. אחד מהקמפוסים האלו הוקם במרכז האקדמי בקריית אונו שמקבלת את הסטודנטים החדשים בזרועות פתוחות. אלא של תופעה החיובית הזו, יש לעיתים תוצאות מעט מוזרות כמו הקמת קיר הפרדה באמצע הכיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסטודנטים החרדים מגיעים לקמפוסים השונים במכללות ובאוניברסיטאות, ולהם יש גם לא מעט דרישות כמו שיעורים נפרדים וכיתות נפרדות לנשים ולגברים. על פי רוב, מוסדות הלימוד מצליחים להתמודד עם התנאים, אך לעיתים המצב המיוחד מייצר תמונות מיוחדות לא פחות.

בתמונה שעלתה לרשת הפייסבוק, נראה כיצד אחד המרצים בקמפוס החרדי במרכז האקדמי קריית אונו, נאלץ לעמוד על שולחן ולהרצות בפני כיתה המחולקת במרכזה על ידי קיר גבס. המרצה שמבקש להיות בקשר עין עם תלמידיו, מצא דרך מקורית לעשות זאת, מה שמיד גרם לסטודנטים לתעד את האירוע.

תגובת הקרייה האקדמית אונו:

בקריה האקדמית אונו קיים קמפוס מעורב וקמפוס חרדי. אנו גאים בקמפוס החרדי אשר פרץ את הדרך להשכלת החרדים בישראל ומשמש כביתם של יותר ממחצית הסטודנטים החרדים, כאשר הלימודים בקמפוס מהווים שלב הכרחי בדרכם לשילוב משמעותי בשוק העבודה. סביבת הלימודים בקמפוס זה מותאמת לאורחות חייהם של הסטודנטים שבאים ללמוד בו. ההקפדה על הפרדה בין נשים וגברים הינה תנאי חיוני שנועד לקיומו של הקמפוס החרדי".