כתבי חדשות 2 דפנה ליאל וחיים ריבלין (צילום: חדשות 2)
כתבי חדשות 2 דפנה ליאל וחיים ריבלין | צילום: חדשות 2

כתבי חדשות 2 דפנה ליאל וחיים ריבלין זכו בפרס "פרימור" לתחקירים עיתונאיים לשנת 2015. לליאל יוענק המקום הראשון על תחקירה אודות הזנחת הגיל הרך, שהוביל ללחץ ציבורי חזק שהסתיים עם הודעת שר החינוך נפתלי בנט על הוספת סייעת שניה בגני הילדים. לריבלין יוענק הפרס על סדרת הכתבות שלו בנושא הדיור הציבורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרס פרימור על שם חברת מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו רחל פרימור ז"ל מוענק מדי שנה על מנת להביע הערכה לעבודתם של העיתונאים, החושפים ומטפלים בנושא או בעיה בתחום החברתי.

השנה זכו בשניים מתוך שלושת הפרסים הראשונים כתבי חדשות ערוץ 2 דפנה ליאל וחיים ריבלין. לדברי ועדת הפרס, סדרת הכתבות של דפנה ליאל "העלתה לסדר היום התקשורתי וחשפה בעיה חברתית ברמה ארצית".

"מדובר בתחקיר מקורי אשר הושקע בו מאמץ מיוחד ואשר הראה את הצדדים הבעייתיים של המערכת בהפקרת חסרי ישע", הוסיפו חברי הוועדה על עבודתה של ליאל. התחקיר גרם למודעות ציבורית ולחץ על משרד החינוך שהסתיים בהחלטתו של השר בנט להוסיף סייעת שניה בגני הילדים.

הפרס במקום השלישי הוענק לחיים ריבלין על סדרת כתבות בנושא הדיור הציבורי. הועדה ציינה כי הנושא הינו חשוב ביותר ונוגע לחלק גדול מהציבור בישראל. זהו הפרס השני שיוענק השנה לחיים ריבלין על עשייתו העיתונאית, לאחר שבשבוע שעבר הוכרז כי ריבלין זכה ב"פרס אות הידידות החברתי" מטעם הקרן לידידות.

לצד ליאל וריבלין זכה בפרס במקום השני העיתונאי עומרי אסנהיים על התחקיר בנושא סודות המכון לרפואה משפטית ששודר בתוכנית "עובדה".