ארוחת הצהריים שהוגשה לילדי הגן בגבעתיים
ארוחת הצהריים שהוגשה לילדי הגן בגבעתיים | צילום:

ביקור תמים שקיימה אתמול (רביעי) אם מגבעתיים בגן של בתה בשעת ארוחת הצהריים, גילה מחזה לא קל לעיכול שהופיע בצלחת האוכל של הילדים - המבורגר שנראה לא ראוי למאכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם הנדהמת, שבתה לומדת באחד מצהרוני ויצ"ו בגבעתיים, העבירה את התמונה להורים נוספים בגן. אחת מהן העלתה לפייסבוק את התמונה של ארוחת הצהריים ובה נראה "המבורגר בגוון ורוד עם חתיכות לבנות לא מזוהות", כפי שהגדירו זאת ההורים.

"זה לא שציפיתי שיוגש לילדים אורז מלא ולחם מחיטה מלאה", סיפרה לחדשות 2 Online האם שהעלתה את התמונה לרשת. "ברור לי שמדובר באוכל של חברת קייטרינג, אבל יש הבדל בין אוכל טיפוסי של חברות הסעדה לבין אוכל כזה שהוא פשוט לא ראוי למאכל אדם, וזה מצער שזה מה שמוגש לילדים".

"כריכים במקום ארוחה חמה", אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

"הילדה חוזרת מהגן רעבה"

ההורים סיפרו כי מאז תחילת שנת הלימודים, הצוותים החינוכיים בצהרונים מתלוננים על ארוחות הצהריים, שמסופקות לויצ"ו על ידי חברת קייטרינג חיצונית. "הילדה שלי חוזרת הביתה מהגן רעבה", המשיכה האם וסיפרה. "יש ילדים שמורחים כמויות של קטשופ על האוכל כדי להעביר את הטעם. הצוות נאלץ פשוט להכין לילדים כריכים במקום ארוחה חמה".

לאחר שההורים העלו את תמונת האוכל לרשת, הם קיבלו תגובות מהורים נוספים רבים ברחבי גבעתיים שסיפרו כי גם לילדיהם מוגשת ארוחה דומה. מבירור של ההורים עולה כי חברת הקייטרינג המדוברת מספקת אוכל לכ-30 גנים נוספים בעיר.

במכתב ששלח ארגון ויצ"ו להורים נמסר: "המזון מיוצר ומוגש בהתאם להנחיות משרד הבריאות ובפיקוח טכנולוג מזון לשמירה על ייצור איכותי, בריא ובטוח, וגם בפיקוח מתמיד של ויצ"ו. האוכל המוגש הינו טרי ומבושל מידי יום ביומו, אינו מעובד ואינו מכיל חומרים משמרים וצבעי מאכל. לעולם לא נתפשר על איכות וטיב המזון המוגש לילדי הצהרונים. הבהרה בנוגע לתפריט שהוגש אתמול- ההמבורגר הוכן מבשר עוף טרי ולא בשר בקר, ולכן צבעו הבהיר. יחד עם זאת, תישקל האפשרות להוציאו מהתפריט".

בתגובה לתלונות ההורים, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה אור-לי ניב, סגנית ראש עיריית גבעתיים והאחראית לצהרונים בעיר: "אנו מודעים לכך שבימים האחרונים התקבלו תלונות רבות אודות המזון המוגש על ידי חברת הקייטרינג. מיד עם קבלת התלונות הראשונות התחלנו לפעול מול ויצ"ו ומול הנהלת החברה. היום בצהרים יגיע מנכ"ל חברת ההסעדה לסיור בצהרונים בהם מוגש המזון שלו, ורכזת הצהרונים העירונית תתלווה אליו ותוודא הצגת הבעיות ומתן פתרונות. הנושא בפיקוח עירוני, הגם שהצהרונים מופעלים על ידי ויצ"ו".

מרגע היוודע הדברים לראש העיר רן קוניק, הוא הנחה את סגניתו אור-לי ניב לטפל בנושא ללא דיחוי וכן יצא עדכון בפייסבוק העירוני ולכל צוות הגננות בגנים בהם מתקיים צהרון ויצ"ו.