הצהרון סגור בחג, ההורים משלמים (צילום: חדשות 2)
הורים בי-ם מזהירים: אין אבטחה בגנים | צילום: חדשות 2

פיגוע רודף פיגוע בירושלים ולאחר הטבח בבית הכנסת בשכונת הר נוף הבוקר (שלישי), הורים לילדים בבירה מתריעים כי ילדיהם חשופים, כי בגני הילדים אין מאבטחים. "מחבלים יכולים להיכנס ולטבוח בילדינו", מזהירים ההורים, שרבים מהם פנו לראש העיר ולמוקד העירייה בתלונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מתחילת השנה אין מאבטח בגן הילדים שלנו. במתחם יש יותר מ-100 ילדים ועדיין אין מאבטח", כתב אחד ההורים בדף הפייסבוק של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. "האם מחכים חס וחלילה לאסון? מהעירייה מפנים אותנו למשטרה ומהמשטרה לעירייה ולמשרד החינוך. מי לוקח אחריות ומגן על ילדינו?".

הורים נוספים רבים תיארו את אותן תחושות. "מה עושים בעניין אבטחת מוסדות חינוך, ובתוכם גני ילדים, בעיר?", תהתה אמא לילדה. "במרבית הגנים אין מאבטח ובבתי הספר המאבטח הולך לפני סיום הצהרון".

כוחות הביטחון בזירת האירוע
כוחות הביטחון בזירת האירוע | צילום:

מאות תלונות מצד הורים

אב לילד כתב: "פיגועים בכל מקום בירושלים, עכשיו בבית כנסת ויש פה מלא גני ילדים שאין בהם אבטחה. תתביישו לכם", ואם נוספת כתבה: " עיריית ירושלים, אנו דורשים מאבטח חמוש אישי בכל גן ילדים. לא נשתוק ולא נפסיק להילחם עד שבקשתנו תבוצע!".

"אנו מוטרדים מאוד מחלק מהדיווחים שאנו מקבלים מחלק מהגנים", אמר לחדשות 2 Online פז כהן, יו"ר ועד ההורים בבירה. "יחד עם העירייה פתרנו נקודתית חלק מהבעיות, אבל עדיין יש גני ילדים שאין בהם מאבטח במהלך שעות היום כולל באזורי קו התפר".

פינוי הפצועים, הבוקר (צילום: ארגון זק"א – איתור חילוץ והצלה)
תמונות קשות מתוך בית הכנסת | צילום: ארגון זק"א – איתור חילוץ והצלה

בארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים נמצאים בקשר עם העירייה, ודאגו לכך שיהיו סיורים מוגברים ופעילות משותפת עם המשטרה. אך הבעייתיות מתרכזת בכך שאין חובה להציב מאבטח בגן בו יש פחות מ-100 ילדים.

יחד עם זאת, עיריית ירושלים הבהירה הבוקר לאחר הפיגוע הרצחני כי מערכת החינוך בכל העיר, ובשכונת הר נוף בפרט, פועלת כסדרה. "העירייה יחד עם המשטרה מתגברת את הנוכחות, מרעננת את ההנחיות והערנות ומתגברת את מערכי האבטחה", נכתב בהודעת העירייה.

ממשרד החינוך נמסר כי כל נושא אבטחת מוסדות החינוך הינו באחריות המשרד לבטחון פנים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv