משדרגים את התלבושת. אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)
משדרגים את התלבושת. אילוסטרציה | צילום: פלאש 90

משרד החינוך החליט לפרסם באתר הבית שלו כתבה המכילה עצות מגוונות לתלמידי ישראל לסטיילינג של התלבושת האחידה שרבים נאלצים ללבוש לבית הספר. בין הטיפים: להאריך את הרגליים בעזרת חגורה, לענוד צמיד מנומר ולא ללכת על מכנסי סקיני אם הגזרה לא מחמיאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתבה שנושאת את הכותרת: "אחיד ומיוחד - כיצד לשמור על ייחודיות בתלבושת אחידה" ממליצים במשרד החינוך לתלמידים להשתמש באקססוריז למי שחושש שהתלבושת לא תשמור על הייחודיות, הסגנון והאמירה האישית שלו.

"חגורה יכולה להוסיף צבע ועניין להופעה. מכנס ג'ינס עם חגורה יפה כשחולצת ביה"ס בתוכו, תעניק מראה שונה מג'ינס וחולצה זרוקה מעליו", ממליצה הסטייליסטית סיגלית וונש לילדי ישראל. "טיפ קטן - מראה של חולצה בתוך מכנסיים באופן כללי, מאריך לנו את פלג הגוף התחתון ומשווה מראה של רגליים ארוכות יותר".

נתוני משרד החינוך נחשפים. ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
לומדים אופנה. אילוסטרציה | צילום: פלאש 90, חדשות

"אם הסקיני לא עושה איתנו חסד - לשנות גזרה"

שורה של עצות נוספות נוגעת לעולם הטרנדים: "אם כרגע אופנתי ללבוש מכנסי סקיני, יש לבדוק היטב אם זו אכן הגזרה שמחמיאה למבנה גופנו. במידה והיא לא עושה עימנו חסד, יש להעדיף גזרה שמתאימה לנו יותר. אם כרגע אופנתי ההדפס המנומר, ניתן לקנות ילקוט עם הדפס מנומר, לענוד צמיד מנומר או לשלב בשיער סרט מנומר - הכל במידת הסביר. האביזרים מאפשרים לנו הרבה נגיעות של צבע וטרנדיות וגורמים לנו להראות הרבה יותר עדכניים ואופנתיים".

משרד החינוך שומר על השיוויון ומציע עצות סטיילינג גם לבנים שרוצים להתבלט למרות התלבושת האחידה. "גם בנים יכולים לשמור על סגנון וביטוי אישי, אם זה בבחירת הנעליים, המכנסיים, הילקוט, או שרשרת/צמיד המיועדים לבנים", נכתב בכתבה. "לא להסס להשתמש באביזרים והכל במידה כמובן, עומס באביזרים יכול רק להרוס. אפשר גם לשדרג את ההופעה באמצעות השיער והתסרוקת, אם זה תספורת קצוצה סטנדרטית או שיער ארוך יותר, הכל בהתאם למגבלות בית הספר".

הכתבה עוררה זעם בקרב חלק מהתלמידים ובעיקר בקרב תלמידות שחשו נפגעות מהתכנים. "זה מעצבן שאומרים לנו איך להתלבש או להתלבש, מה צנוע ומה לא צנוע, ואומרים לנו מה נכון ולא נכון עבורנו", אמרה רותם, תלמידה מרמלה. "לא נעים לנו שמציבים לנו מודל יופי וממשטרים אותנו". במשרד החינוך סירבו להגיב.