ארכיון (צילום: פלאש 90, נתי שוחט)
ארכיון | צילום: פלאש 90, נתי שוחט

מכה לתלמידים: יושב ראש ארגון המורים רז ארז הודיע הערב (ראשון) על ביטול הטיולים בבתי הספר העל-יסודיים לאחר חנוכה הקרוב - וזאת עקב מחלוקת בנוגע לאחריות הפלילים המוטלת על מורים ומנהלים בטיולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"משרד החינוך קיבל מאיתנו ארכה של כחמישה שבועות, ומאז לא נקבעה ולו ישיבה אחת בנושא, למרות פניותינו למנכ"לית ולשר החינוך", כתב ארז באיגרת ששלח לחברי הארגון. עם זאת, ימי שדה של של"ח ויציאה לתיאטראות, מוזיאונים, תחרויות ספורט והכנה למסע לפולין יתקיימו כסדרם.

"נכון להיום חשופים המורים והמנהלים לתביעות פליליות בנושא ליווי הטיולים", הוסיף מנשה לוי, יו"ר התאחדות המנהלים, "ולכן כל עוד נושא זה לא יוסדר על ידי משרד החינוך, מנהלים ומורים לא יוציאו טיולים".

יו"ר ארגון המורים הבהיר כי נותרה בתוקפה גם ההוראה למורים שלא לבצע אבחונים, ישיבות בוועדות ומתן הקלות לתלמידים. "אין הכוונה לא ללמד תלמידים לקויי למידה או לעזור להם להתגבר על הלקות", כתב ארז, "אך אנו לא נעשה את העבודה הקשורה במילוי כל ה'טופסולוגיה' ובאבחונים הדורשים ממורים ומיועצים שעות עבודה רבות, וממילא משרד החינוך לא מתחשב בהם".

לפני שלושה שבועות הורה ארז על ביטול הטיולים השנתיים ברחבי הארץ, במסגרת העיצומים שנוקט הארגון. הצעד נועד לגרום למשרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים, בעניין פגיעות תלמידים בטיולים - זאת לאחר מקרה בו טבע למוות תלמיד במהלך טיול שנתי, והאצבע המאשימה הופנתה לעבר המורים.