ארכיון (צילום: תלמידי י״ב מ״העמק המערבי״, יפעת)
48 שעות אחרי: הטיולים השנתיים חוזרים | צילום: תלמידי י״ב מ״העמק המערבי״, יפעת

התלמידים חוזרים לטייל: לאחר ששלשום הורה יו"ר ארגון המורים, רן ארז, לבטל את הטיולים השנתיים בבתי הספר כצעד מחאה שנועד לפתור את בעיית הבטיחות בטיולים - הורה היום (חמישי) שר החינוך שי פירון לבטל את הגזירה - ולפיכך, הטיולים המתוכננים במוסדות החינוך ייערכו כסדרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאור התערבותו ובקשתו של כבוד שר החינוך לפתור את הבעיה, אנו מאפשרים, למשך תקופה קצרה ועד להודעה חדשה, לקיים את כל הטיולים שנקבעו, כולל פעולות של"ח הכוללות ימי שדה, הכנה לפולין ויציאות לפולין, זאת כמחווה של רצון טוב כלפי משרד החינוך ומתוך תקווה שהתערבות השר תפתור את הבעיה של שמירת חיי תלמידינו", נמסר בהודעה שפרסם היום ארגון המורים לאחר התערבותו של פירון בסוגיה. "אם הבעיה תיפתר כולנו נשמח", הבהירו בארגון, "אך אם לא, ניאלץ להמשיך ואף להחריף את האיסור לצאת לטיולים ולפעולות אחרות מחוץ לכותלי בית הספר".

השותף לתנועה שי פירון (צילום: פלאש 90)
התערב. השר פירון | צילום: פלאש 90


והתלמידים, שמוקדם יותר יצאו להפגנות מחאה, כבר מביעים שמחה גדולה על ההחלטה: "יש צעקות במסדרונות בית הספר, כולם מאוד שמחים, היינו ב-24 שעות האחרונות בהרבה מאוד מתח, ועכשיו אנחנו הרבה יותר רגועים", סיפרה לחדשות 2 Online יובל בשן, תלמידת כיתה י"א בבית ספר חשמונאים בבת ים. "זה טיול שהתכוננו אליו הרבה מאוד זמן. יכול להיות שגם הדיווחים בתקשורת עזרו".

כאמור, שלשום נקט יו"ר ארגון המורים בצעד החריף על מנת לגרום למשרד החינוך לאפשר חיסיון משפטי למורים במהלך טיולים שנתיים, בעניין פגיעות תלמידים בטיולים - זאת לאחר מקרה בו טבע למוות תלמיד במהלך טיול שנתי, והאצבע המאשימה הופנתה לעבר המורים. בתגובה להוראה לביטול הטיולים השנתיים, קראה מועצת התלמידים והנוער הארצית לארגון המורים להתחשב בתלמידי ישראל ולמצוא דרך הידברות אחרת על מנת להשיג את מבוקשם.