הלימודים בבירה יתחילו ב-9:00 (צילום: פלאש 90 , נתי שוחט)
ארכיון | צילום: פלאש 90 , נתי שוחט

כחודשיים וחצי לאחר פתיחת שנת הלימודים הנוכחית, פירסם היום (ראשון) משרד החינוך את תכנית הלימודים השנתית שתיקרא גם היא "האחר הוא אני", אולם השנה היא תתמקד בגילויי הגזענות בחברה הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מטרת התכנית היא להטמיע תרבות של שיח ערכי, המכיר בשונה ומכבד את האחר. התכנית תקנה לתלמידים כלים לצורך התמודדות נכונה עם תופעות של גזענות והסתה בחברה הישראלית. התכנית גם תשאף לפתח כישורים של כבוד, סובלנות וחשיבה ביקורתית, ולטפח הכרה בערכים דמוקרטיים מהותיים.

מה יעלה בגורל הרפורמה? פירון (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
מתמקד בגילויי הגזענות. פירון | צילום: חדשות 2

גני הילדים ובתי הספר יציינו ימים מיוחדים כמו יום הסובלנות הבינלאומי, יום המאבק הבינלאומי באנטישמיות ובגזענות ויום זכויות האדם. כמו כן, הנושא ישתלב גם במקצועות הלימוד - היסטוריה, שפה, גיאוגרפיה, אזרחות, ספרות, אמנות ובשיעורי המחנך כמובן.

בגנים למשל יוצגו סרטונים שיציגו את חשיבות לקיחת האחריות כבר מגיל הגן על התנהגותם של ילדים אחרים בגן כלפי חבריהם. בבתי הספר היסודיים יעברו הילדים מגוון של פעילויות חווייתיות שיעזרו להם למצוא את נקודות השוני והדמיון ביניהם.

14 חודשי מאסר בפועל (צילום: ערוץ 1)
גם על זה ידברו בכיתות. התקרית בדרבי | צילום: ערוץ 1

לתלמידי חטיבות הביניים הכין משרד החינוך מערכי שיעור שונים שיכללו עיסוק באקטואליה, כמו למשל תופעת ההגירה והיחס למהגרים, והאירוע האלים שאירע בדרבי התל-אביבי בתחילת חודש נובמבר.

גם בתיכונים ילמדו התלמידים על האירועים החדשותיים המדוברים, הנוגעים לנושא גילויי הגזענות בחברה הישראלית. כמו כן, תלמידי התיכונים ייפגשו עם אנשי משרד המשפטים שיעבירו שיעורים בכיתות.