אם לילדה בגן באזור המרכז חשדה בימים האחרונים שמשהו לא כשורה ושלחה את בתה לגן עם מכשיר הקלטה. היא גילתה שחלק מהצוות אכן נוהג בקשיחות כלפי הילדים, בעיקר כלפי ילד אחד שנענש שוב ושוב, לאחר שלטענת הגננת הוא הפריע לסדר היום בגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שלחתי את הילד לפנימייה צבאית בלי ששמתי לב", סיפרה אמו של הילד לחדשות 2. "לי, כמבוגר, היה קשה לשמוע את ההקלטה הזאת. הייתי בלחץ. לא ידעתי מה הולך לבוא, על מי היא הולכת לצעוק עכשיו, ואני מתארת לעצמי שילדים שחיים בלחץ כזה, בטח ילדים בני שלוש, זה מאוד קשה לעמוד בזה".

אמו של הילד נחרדה לגלות דבר נוסף: בנה בן ה-3 נדרש לעמוד בפני חקירה צולבת של הגננת בנוגע לנטייה המינית של אמו, לסבית מוצהרת. אחרי ששמעו את ההקלטות ניסו האמהות לעורר גם את שאר ההורים בגן, אבל התאכזבו לגלות שבדברים האלו כנראה כל אחד לעצמו.

"זה מאוד כואב לי שהם לא מבינים שאם הילד שלהם חשוף לאלימות כלפי ילד אחר, הילד שלהם נפגע באותה מידה", אמרה האם לחדשות 2. "הייתה אמא אחת שאפילו אמרה לי שהיא מסכימה שהייתה היטפלות לבן שלי והשתנהגו אליו ספציפית מאוד לא יפה, אבל זה לא הילד שלה, אז היא לא רואה שום סיבה לעשות שינוי".

ההורים העבירו את ההקלטות גם לעירייה, שם נמסר כי כבר השבוע תתקיים פגישה בין נציגי ההורים, מנהלת הגן ומפקחת משרד החינוך ואחריה יתקבלו החלטות כיצד לפעול בנושא.