@001תלמידי הנבחרת הלאומית זכו בלא פחות מחמש מדליות באולימפיאדת הפיזיקה - שתי מדליות זהב, שתיים כסף ואחת ארד. היום (ראשון) התבשרה הנבחרת על התברגותה במקום השמיני באליפות הבינלאומית, שנערכה לראשונה בישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת האולימפיאדה, הגיעו לישראל נציגים מ-78 מדינות מכל רחבי העולם: מניתוח התוצאות של כל המשלחות עולה כי הנבחרת הישראלית מוקמה במקום השמיני - ונמצאת בראש רשימת המדינות המובילות בתחום הפיזיקה. בתחרות השתתפו 360 תלמידים מ-78 משלחות, וכן 250 מלווים ואורחים. את המשלחת הישראלית ייצגו חמישה תלמידים, שנבחרו במערכת סינון קפדנית והם התאמנו לתחרות בשנתיים האחרונות.

במקום השמיני. נציגי הנבחרת הישראלית (צילום: יוסי איפרגן,  לע"מ, חדשות)
במקום השמיני. נציגי הנבחרת הישראלית | צילום: יוסי איפרגן, לע"מ, חדשות

בתום קיומם של ימי המבחנים, התכנס בשלב הראשון צוות מומחים ישראלי לפיזיקה, שגויס במיוחד לשם מטרה זו. הצוות בדק את מבחני כל המשתתפים ובתום הבדיקה נקבעו ציוני התלמידים המתמודדים. בשלב השני, בדקו המלווים, שכאמור הגיעו מ-78 מדינות שונות, את המבחנים ואת הציונים של תלמידיהם שנקבעו מוקדם יותר על ידי צוות המומחים הישראלי. בתום שני השלבים הראשונים עברה התחרות לשלב השלישי והאחרון, במסגרתו נקבעו הזוכים במדליות ומצטייני התחרות.

זכו בחמש מדליות (צילום: יוסי איפרגן,  לע"מ, חדשות)
זכו בחמש מדליות | צילום: יוסי איפרגן, לע"מ, חדשות

שר החינוך רפי פרץ הגיע אל טקס חלוקת הפרסים ובירך את התלמידים הזוכים. "ההישג האדיר של התלמידים מהווה עבורנו גאווה גדולה ומציב את מדינת ישראל בראש רשימת המדינות המובילות בתחום הפיזיקה", אמר. "אני בטוח שעוד נראה אותם בעתיד תופסים את שדרת הפיקוד של עולם המדע ומובילים את ישראל לפריצות דרך חדשניות". משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס הובילו את הכשרת התלמידים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים.