אלפי סטודנטים מחפשים בכל שנה מלגה כדי לממן את הלימודים היקרים. יוזמה חדשה מעניקה לסטודנטים 10,000 שקלים בתמורה לכך שישמשו "משפחת אומנה" לכלבים חסרי בית. נעמה יהל, סטודנטית לתיאטרון בסמינר הקיבוצים, כבר אימצה לתקופות מוגבלות 6 כלבים במסגרת הפרויקט. "זה לא מתאים לכל אחד", היא אומרת, "אבל כגודל המחויבות כך גודל הסיפוק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יהל נתקלה במקרה בפרויקט "חבר כלבבי" כשקיבלה הודעה מאגודת הסטודנטים על היוזמה המשותפת לעמותת SOS כלבים והתאחדות הסטודנטים. היא נדרשת לסיים 35 שבועות אומנה בשנה, ופעמיים בחודש לקחת את הכלב ליום אימוץ. "זה לא יום קל לכלבים", היא מספרת כשאנחנו מלווים אותה באחד מסופי השבוע ליום אימוץ. "זה לשבת עם רצועה 4 שעות וילדים באים ומלטפים ועוזבים. אני מאוד נקשרת אליהם, אבל צריך לדעת להיפרד".

צריך לדעת להיפרד. נעמה והכלב (צילום: מתן חביליו, חדשות)
צריך לדעת להיפרד. נעמה והכלב | צילום: מתן חביליו, חדשות

יהל, שנפצעה בצבא מפליטת כדורים וסובלת מפוסט טראומה, מספרת שהכלבה שלה החזירה אותה לחיים. אחת הסיבות שנרשמה למלגה הזו היא הרצון להחזיר לכלבים בחזרה. "אני מסתדרת איתם יותר מאשר עם אנשים", סיפרה. "אני מרגישה שהם מבינים אותי. הכלבה שלי הכריחה אותי לקום מהמיטה אחרי האירוע שקרה".

"אני לגמרי ממליצה על התוכנית ויחד עם זאת היא לא מתאימה לכל אחד", סיפרה יהל. "היא דורשת מחויבות גדולה יותר מהרבה מלגות אחרות אבל כגודל המחויבות גודל הסיפוק. עבור סטודנטים שאוהבים בעלי חיים, במיוחד כלבים, זו נתינה משמעותית ביותר וכמובן אהבה אין סופית מהכלבים. זה ליצור קשרים ולהתרגש, לחלק ולקבל המון אהבה, זה מיוחד מאוד הקשרים שנוצרים".

ביופט, חברה לייצור ולשיווק מזון וציוד לחיות מחמד, מלווה את הפרויקט ותורמת לעמותת sos שמפעילה את התכנית ומעבירה לסטודנטים מזון לכלבים. "כלביה רחוקה מלהיות מקום שהות אידיאלי לכלב", ציינה בת אל ישי, סמנכ"לית השיווק של חברת ביופט. "פרויקט 'חבר כלבבי' נועד להעניק לכלבים אלה בית חם, סביבה נעימה והכי חשוב - סיכוי ממשי להיות מאומצים ולזכות בבית אמיתי ואוהב".

ליצירת קשר עם הכתב: 

מתן חביליו - matanh@ch2news.co.il