1136753 (צילום: 123RF, חדשות)
צילום: 123RF, חדשות

סיפור טרגי בפתח תקווה - אב לילד על הרצף האוטיסטי ניסה על פי החשד להרוג את בנו ולהתאבד - האב מת ובנו נשאר בחיים ויצא מכלל סכנה. "האב שאני מכירה הוא לוחם שנאבק ולא מוותר - זה פשוט נורא", סיפרה חברה של המשפחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האב גידל לבדו את בנו בן ה-22 עם אוטיזם, והיה פעיל בולט בתחום - ניהל מאבקים חברתיים רבים בנושא ובין השאר נאבק לפתיחת בית ספר חדש עבור צעירים על הספקטרום האוטיסטי. הוא נאבק לשיפור בתנאים במסגרות הלימוד ובהוסטלים. אך אתמול הוא ככל הנראה החליט לנסות לשים קץ לחייו וכנראה גם לחיי בנו האוטיסט, בעזרת כדורים.

הבן אושפז בבית חולים אבל יצא מכלל סכנה ומצבו טוב, והאב הובא היום למנוחות. חברת המשפחה, הפעילה החברתית חנה קים סיפרה מעט על האב: "אני מכירה לוחם שנאבק ולא מוותר. כשהוא לא מצא הוסטל מתאים לבן שלו, הוא לקח את הבן שלו לבית וניסה לגדל אותו לבד. זה היה מאוד קשה".

"המחשבות האלה זה דבר שאני שומעת מלא מעט הורים לילדים אוטיסטים", המשיכה לספר קים, "אבל לא רק אוטיסטים, הורים לילדים עם צרכים מיוחדים באופן כללי - הם מספרים שקשה להורים לראות שהילד מתקשה, הם מאוד מאוד דואגים מה יקרה לאחר לכתם וזה נורא, פשוט נורא.

ההורים ששוחחנו איתם היום ושילדיהם נמצאים בהוסטל עם בנו של האב, או שהיו איתו בעבר במסגרות השונות אומרים כי אירוע זה חייב להוות נורת אזהרה אדומה - קריאת השכמה למדינה לקשיים של ההורים עם ילדים עם צרכים מיוחדים.