המיזם החדש שימנע את האסון הבא (צילום: חדשות)
המיזם החדש שימנע את האסון הבא | צילום: חדשות

ההורים שרוצים למנוע את האסון הבא: מיזם חדש בשם "בטוח בגן שלי" יפעיל הורים מתנדבים שיעברו הכשרות מגורמים מומחים לגיל הרך לזיהוי סימני מצוקה בגנים הפרטיים. המיזם נולד על רקע מחאת ההורים נגד ההתעללות בפעוטות ומתוך צורך משותף של הורים ומנהלי גנים להוקיע מסגרות אלימות ורשלניות - ולא לחכות לחקיקה של המדינה. 

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

60 אלף הורים וגננות יצאו השבוע למחות על הטיפול של המדינה בנושא חינוך בגיל הרך והאלימות בגנים. אך עד שלא תהיה חקיקה שתעביר את הטיפול והפיקוח של הגנים הפרטיים לידי משרד החינוך כפי שההורים דורשים, יצאו פעילים חברתיים, הורים, גננים ואנשי חינוך במיזם חדש שינסה לתת פתרון לטווח רחוק בכדי להוקיע את האלימות מגני הילדים הפרטיים.

המיזם ההתנדבותי "בטוח בגן שלי", נוסד ללא כל מטרת רווח על ידי עורכת הדין ליאת גלילי פרל ועל ידי ליאור בוגנים, פעילה חברתית ודוברת קבוצת "יחד למען ילדינו". במסגרתו, הורים מתנדבים יעברו הדרכה מיוחדת מטעם גורם מקצועי ומוסמך לגיל הרך, שם יוכשרו לזיהוי סימני אזהרה ומצוקה בגן הילדים. מתנדבי המיזם יגיעו לגן, ללא תיאום מראש, 6 פעמים בשנה לביקור של כשעה. 

יוזמת הפרויקט, עו"ד ליאת גלילי פרל (צילום: חדשות)
יוזמת הפרויקט, עו"ד ליאת גלילי פרל | צילום: חדשות

ההורים המתנדבים יגיעו לחוש את האווירה בגן, לגלות נוכחות ולצפות בדינמיקה בין הילדים והצוות בזמן אמת. לאחר כל ביקור, ימלא המתנדב טופס מיוחד שיעבור ביקורת של גורם מוסמך ולאחר מכן יעלה לאתר המיזם.
עמוד הפייסבוק של המיזם עלה לרשת רק לפני יומיים בקבוצות של הורים, וכבר נרשמו למיזם 220 גנים והורים שמעוניינים להתנדב.

הרווח מהשקיפות הוא גם של הגנים והגננות, טוענים מייסדי המיזם. גנים המשתתפים בפרויקט יקבלו פרסום ויחסי ציבור באתר המיזם באופן חינמי. כמוכן, גן שישתתף במיזם יקבל חוות דעת חיובית ותעודה רשמית שיוכל לתלות סמוך לכניסה.

"ההורים יזכו לישון בשקט ולהיות רגועים בידיעה שאחת לתקופה, מגיע מתנדב מגורם רשמי ומוסמך לביקור בגן", מציינים פעילי המיזם. "אנו עומדים בצומת דרכים קריטית וזוהי הזדמנות לקול קורא למתנדבים שישמשו כמנהלי אזורים ויסייעו לנו בניהול פעילות המיזם באזורם".

ליאור בוגנים, פעילה חברתית ודוברת קבוצת "יחד למען ילדינו" אמרה כי "זהו שיתוף פעולה יפה של גורמי מקצוע רבים. הורים, מנהלות גנים מוערכות שהחינוך בדמם, גורמי הכשרה ומומחים לגיל הרך שחברו יחד כולם בהתנדבות למנוע את האסון הבא".

מעוניינים להצטרף למיזם? היכנסו לעמוד הפייסבוק

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il