גן ילדים, משחקים, כיתה, ריק,
אילוסטרציה | צילום: federicofoto, 123RF

שנת הלימודים הקרבה תיפתח בשבוע הבא במרבית מוסדות החינוך בראשון הקרוב, אך 80 אלף ילדים במעונות היום והוריהם חוששים שהם יישארו בבית. מרבית הארגונים שמפעילים אותם מעונות ביניהם ויצו, נעמת, נשי חירות, נאות מרגלית ואמונה הודיעו כי לא יפתחו את שעריהן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטענת הארגונים אין להם מספיק מטפלות, ואף עובדת לא מוכנה לעבוד בתנאים הקשים במוסדות הללו תמורת משכורת המינימום המוצעת. מכאן, שגם אין ביכולתם לדאוג להכשרה ולתגמל מטפלות שצברו ותק בתחום.

באוצר סתרו את הטענות ואמרו כי כבר בסוף 2016 נחתם הסכם בנושא, שבמסגרתו הועברו לארגונים 100 מיליון שקלים ועוד 400 שקלים נוספים לחודש למטפלת. מהאוצר נמסר כי "הארגונים חתומים על שקט תעשייתי עד סוף 2019 וכנראה לא יודעים להתנהל נכון".

בארגונים אומרים כי מה שנחתם בהסכם מול האוצר לא מספיק ואף שמים לראייה את העבודה שהמטפלות לא מגיעות. בינתיים שני הצדדים רבים, אין מושא ומתן ו-80 אלף ילדים נשארים בני ערובה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/