כיתה, אילוסטרציה (צילום: החדשות)
שבועיים לפתרון המשבר | צילום: החדשות

יו"ר ארגון המורים רן ארז הכריז הערב (חמישי) על סכסוך עבודה בבתי הספר העל-יסודיים, שבועיים בלבד לפני פתיחת שנת הלימודים, זאת "בשל אי הפעלת רפורמת עוז לתמורה בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מזה 7 שנים שרפורמת עוז לתמורה מופעלת בחינוך המוכר שאינו רשמי וכל שלבי ההתקדמות של הרפורמה הסתיימו מזמן", נכתב בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של הארגון. "למרות זאת, הרפורמה אינה מופעלת בבתי הספר בחינוך המיוחד, במפתנים ובבתי הספר הכנסייתיים בחינוך המוכר שאינו רשמי".

הארגון הוסיף כי "כל פניותינו למנכ"לי משרד החינוך בעבר והמנכ"ל הנוכחי מר שמואל אבואב להפעלת הרפורמה בבתי הספר שבנדון לא נענו. יש בכך לא רק הפרת הסכם הרפורמה, אלא גם פגיעה במורים ובתלמידים וזאת דווקא בחינוך המיוחד ובמפתנים, שם כל כך זקוקים לרפורמה זו".

זועם על המהלך. רן ארז (צילום: פלאש 90 - אוליבייה פיטוסי, חדשות)
יו"ר הארגון רן ארז, ארכיון | צילום: פלאש 90 - אוליבייה פיטוסי, חדשות

"לא נוכל יותר להמתין לוועדות ולדיונים אין סופיים, כי איבדנו את האמון בכך שהבעיה תיפתר בדרכי נועם", סיכם הארגון. "לאור האמור לעיל, אנו נאלצים להכריז על סכסוך עבודה ולהפעילו בתום תקופת הצינון".

רפורמת "עוז לתמורה" יושמה מאז 2011 באופן הדרגתי וכוללת שינויים בשבוע העבודה של המורים וכן במבנה שכרם. במסגרת הרפורמה, שבוע העבודה של המורים כולל 40 שעות לימוד וכולל תוספת שכר של כ-42% בממוצע.

אייל נמר יו"ר ארגון יציגים מסר: "כמעט בכל פרמטר מוכח כי עוז לתמורה הנה רפורמה כושלת. רפורמה שפגעה בתנאי העסקה של עובדי ההוראה, פגעה בתלמידים ופגעה במערכת החינוך כולה – מדוע להוסיף עוד מאותו הדבר?  ארגון יציגים קורא לרן ארז לקחת אחריות על מחדליו מזה 20 שנים ולהחזיר את המפתחות. במקום להילחם על הרחבת עוז לתמורה ולפגוע בעובדי הוראה ותלמידים נוספים – טוב יעשה ארגון המורים אם יפעל לביטול הרפורמה לחלוטין ויצטרף ליוזמה של ארגון יציגים לבניית רפורמה אחת לכל עובדי ההוראה ולכל מוסדות החינוך בישראל – רפורמה שתציל את מערכת החינוך!".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/