"את חולת סרטן? תשבי בבית. לא תקבלי מה שאת רוצה גם אם תתפוצצי": כך התבטאה מפקחת במשרד החינוך כלפי מורה חולה שביקשה להוסיף חצי משרה לעבודתה כדי לממן את משפחתה. בשיחת טלפון שקיימו השתיים האשימה המפקחת את המורה כי היא משקרת לגבי מחלתה ואיימה "להבעיר את כל המשרד" אם מישהו "יעז" לתת לה שעה נוספת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נ' היא מורה בשני בתי ספר שבהם לומדים נערים במצוקה בצפון הארץ. בחודש שעבר התקשרה למשרד החינוך לבקש אישור מיוחד כדי לעבוד במשרה וחצי. במשך שנתיים קיבלה נ' את כל האישורים להיקף העבודה הזה אך לקראת פתיחת השנה גילתה שהמשרה שלה צומצמה.

שיחת הטלפון בין המורה למפקחת התנהלה בצרחות, באיומים ובבכי. "אל תבכי", אמרה המפקחת בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 2. "את אישה חולת סרטן? תשבי בבית. את חושבת שאת מדברת פה עם מטומטמים? את לא תקבלי חריגת משרה אפילו אם תתפוצצי השנה כי את חצופה".

"אני לא מאמינה שככה מדברים ובפרט במשרד החינוך", אמרה המורה בריאיון לחדשות 2. "להגיד משפטים כאלה שהוניתי את המערכת ובכלל לא חולה. אני לא מבקשת כסף, אני מבקשת לעבוד. אני חריגה, מה זו חריגות אם לא זה"?

עורך דינה של המורה, גיא אופיר הוסיף כי "המצב הזה שמורים חוטפים גם מהורים ועכשיו גם ממשרד החינוך הוא בלתי נסבל. הדברים האלה לא יעברו בשקט בבית הדין לעבודה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו מצרים על אופן התנהלות השיחה ואין כל מקום להתנהלות מסוג זה. לנוכח חומרת הדברים הנושא טופל מול העובדת. המשרד אכן אישר למורה עבודה בהיקף של 140% משרה".