עימותים עם המשטרה בהפגנה על סערת האימוץ: למעלה מ-10 אלף הפגינו הערב (חמישי) אל מול קרית הממשלה בתל אביב בקריאה לשינוי האיסור על זוגות להטבי"ם לאמץ ילדים. ההפגנה הסתיימה, אך באזור עדיין נמצאים מפגינים רבים שהתעמתו עם כוחות המשטרה, שישה מוחים נעצרו ועוד שניים עוכבו על ידי המשטרה. רחוב קפלן נפתח בינתיים לתנועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תשעת העצורים חשודים בהפרת הסדר הציבורי, השתתפות בהפגנה בלתי חוקית והעלבת עובד ציבור. מהמשטרה נמסר כי העצורים יובאו לתחנת המשטרה. "אנו שבים וקוראים לציבור המוחים, כי משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה אך לא תאפשר את הפרת הסדר הציבורי ואת הפרת החוק! ציבור המוחים נקרא לשמור על החוק והסדר", הסבירו.

גם חברי הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הגיעו להפגנה, וקראו לציבור הרחב להגיע למצעד בירושלים שיתקיים בשלושה באוגוסט על מנת לתמוך במאבק הקהילה הגאה, לצעוד בעיר הבירה ולעורר את השיח הציבורי, כך שיניע את חברי הממשלה לפעולה בנושא זכויות להט"ב. הם קראו לבאי ההפגנה להגיע ולשבור שיא במספר המשתתפים במצעד הירושלמי, שנערך השנה תחת הכותרת "עת לאהוב". לדבריהם, "רק כך נצליח לשנות".

"אנחנו לא סוג ב'", קראו המפגינים. "השבוע גיליתי שאני מטען חריג", אמר איש הטלוויזיה נדב בורנשטיין. "קראו לי כבר בהרבה שמות גנאי, אבל הכינוי הזה פגע בי הכי בעולם. "חצי שנה חלפה מאז שהבנות שלנו נולדו. חצי שנה - ואין להן עדיין שום מעמד בישראל. אין להן תעודת זהות. אין להן ביטוח בריאות, רק פוליסה זמנית של עובד זר. מדינה שלמה מתגייסת לעצור את זה שהבנות שלי יהיו מוכרות במדינה שלי".

"לא סוג ב'"
"לא סוג ב'" | צילום:

המפגינים קראו לשינוי עמדת המדינה לגבי אימוץ על ידי זוגות חד מיניים, שלטים כמו "כאן לא צ'צ'ניה" ו"גם לי מותר להיות אבא" הונפו באירוע, וקריאות בוז נצעקו כשהוזכר שמו של שר הרווחה חיים כץ במהלך הנאומים. גם יושבת ראש מרת זהבה גלאון הגיבה לנושא: "בישראל של 2017 להט"בופוביה לא תעבור לסדר היום".

אלפי מפגינים בתל אביב (צילום: חדשות 2)
אלפי מפגינים בתל אביב | צילום: חדשות 2

במהלך ההפגנה, שנערכה במחאה על עמדת המדינה לפיה לא יוכלו בני ובנות זוג חד מיניים לאמץ ילדים, בטענה שמשפחה חד מינית אינה מתאימה לאימוץ, הופיעו הזמרים הראל סקעת ודנה אינטרנשיונל והנחה אותה נדב בורנשטיין. כמו כן נשאו דברים: חן אריאלי, יושבת ראש האגודה למען הלהט"ב בישראל, אודי לדרגור יושב ראש עמותת אבות גאים וממגישי העתירה לבג"צ, נועה סתת מנכ"לית המרכז הרפורמי לדת ומדינה, ורבים אחרים.

שר הרווחה חיים כץ יקים בשבוע הבא צוות בתוך משרדו שיינסח את התשובה החדשה שתוגש לבג"ץ, לקראת הדיון שייערך בחודש ספטמבר בעתירה שהגישו עמותות "האבות הגאים" והמרכז הרפורמי לשינוי המצב הקיים.