יוסי שריד ז"ל, שהיה ממנהיגי מפלגת מרצ, שירת כנבחר ציבור למעלה משלושה עשורים וכיהן כחבר כנסת, כשר לאיכות הסביבה וכשר החינוך. שריד, שבין פועליו הרבים היה גם משורר מוערך, התבקש לכתוב שיר בנושא חינוך, אותו כתב סמוך למותו. במחווה מיוחדת לשר לשעבר, הלחין הזמר שאנן סטריט את השיר, ויבצע אותו לראשונה בהופעה בשבוע הבא, יחד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

את השיר "תנו לילד" כתב שריד סמוך למותו לאחר שהתבקש לכתוב שיר בנושא החינוך. כעת, את שירו של שריד הלחין שאנן סטריט, שיבצע את השיר יחד עם לא אחר מנשיא המדינה ריבלין. בנוסף, השיר זכה גם לקליפ מיוחד שהופק לרגל הכנס "פורום הפיס לחינוך", שייערך ב-29 באוגוסט במדיטק בחולון ויעמוד בסימן חדשנות חינוכית.

יוסי שריד ז"ל (צילום: פלאש 90, משה שי)
יוסי שריד ז"ל | צילום: פלאש 90, משה שי
792331
צילום:"יוסי היה פרלמנטר ושר, שראה בתפקידיו הציבוריים שליחות. בכך עורר הערכה רבה, לא רק בקרב תומכיו, אלא גם בקרב מתנגדיו החריפים ביותר", אמר נשיא המדינה לקראת הכנס. "אנחנו, ישראלים באשר הם, זכינו מפעילותו הענפה למען המדינה מתוך העם ולמענו. הוא היה אדם מיוחד שקולו הצלול, החריף והנוקב חסר מאוד בנופנו".

יוסי שריד, שכיהן כשר החינוך בממשלה ה-28 בשנים 2000-1999, הלך לעולמו בדצמבר 2015. שריד שירת כנבחר ציבור למעלה משלושה עשורים, כפוליטיקאי, כעיתונאי וכיהן כחבר כנסת, כשר לאיכות הסביבה וכשר החינוך, והיה ממנהיגי מפלגת מרצ. שריד מימש את שליחותו כאיש חינוך והוראה, ובתקופות ביטחוניות קשות בחר להתגורר וללמד אזרחות בבתי ספר בקרית שמונה ובשדרות.

הלוויתו של יוסי שריד (צילום: חדשות 2)
הלוויתו של יוסי שריד | צילום: חדשות 2

לפורום שיזמה חברת "EduAction" יגיעו בכירים מרחבי העולם כמו רנדי וינגרטן, נשיאת פדרציית המורים האמריקאית, ג'ון קואץ', סגן נשיא "אפל" לחינוך ומייקל לוין, מנהל מעבדת החדשות החינוכית של התוכנית המיתולוגית "רחוב שומשום". גם בכירים ישראלים רבים ישתתפו בפורום ויישאו דברים, בהם שר החינוך נפתלי בנט, שידבר בכנס על קידום לימודי המתמטיקה, שר הבריאות יעקב ליצמן, שידבר על חינוך לתזונה נכונה ומפכ"ל המשטרה שידבר על תפקיד המשטרה כגורם חינוכי במרחב הציבורי.