מחקר: תחושת משמעות מאריכה חיים (צילום: רויטרס, חדשות)
נקמה על גבם של הקשישים? | צילום: רויטרס, חדשות

האם חברת הביטוח 'מגדל' נוקמת בעמותה שמסייעת לקשישים? החברה הודיעה לאחרונה על הפסקת התרומות שלה לעמותת 'כן לזקן' - עמותה המעניקה שירות של מיצוי זכויות לקשישים - זאת בעקבות בקשה לתביעה ייצוגית שהגישה העמותה נגד חברות הביטוח.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

'כן לזקן' נתמכת על ידי תרומות רבות - בין היתר של חברת 'מגדל'. לאחרונה, העמותה הגישה בקשה לתביעה ייצוגית על ביטול הביטוחים הסיעודיים הקולקטיביים - מה שפוגע במאות אלפי קשישים בישראל.

בתגובה לכך, הודיעו ב'מגדל' שנם מפסיקים תרומה של 150 אלף שקלים שכבר ניתנה בשנה שעברה לעמותה - והייתה אמורה לעבור אליה גם השנה - זאת רק עקב התביעה שהוגשה. אי העברת התרומה לעמותה צפויה להשפיע באופן משמעותי על התנהלותה, זאת לאחר שמתוך 700 אלף שקלים שמקבלת העמותה בשנה מתרומות - 150 אלף שקלים מגיעים מ'מגדל' בלבד. 

"זה איזשהו ניסיון, אולי של גורמים כלכליים מרכזיים במשק, לקנות ארגונים כדי שלא יתעסקו בסוגיות העקרוניות - ושלא יתקפו חברות ביטוח או בנקים או כל מיני גופים ששולטים בשוק", מסרה עו"ד יפעת סולל, היועצת המשפטית של עמותת 'כן לזקן'.

מחברת הביטוח "מגדל" נמסר בתגובה כי היא "תורמת מדי שנה לעמותות ולארגונים חברתיים בהתאם למחויבותה הקהילתית. מחויבות זו תמשיך ותלווה את דרכה של 'מגדל', תוך בחינה מעת לעת של הגופים להם מעניקה החברה תמיכה באמצעים כספיים ואחרים".