החופש הגדול באוגוסט ובספטמבר? עצומה חדשה שהולכת וצוברת תאוצה ברשת קוראת להעביר את החופש הגדול לחודשים אוגוסט וספטמבר, כך שהחופשות הרבות של חגי תשרי, החלים בדרך כלל בספטמבר, ייכללו בו.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההורים מציעים שהיציאה לחופש הגדול תידחה מיולי לאוגוסט, והוא יימשך עד לסוף ספטמבר - כך שיכלול בתוכו גם את ראש השנה, יום הכיפורים וסוכות, ויקל משמעותית על ההורים העובדים.

העצומה שהופצה בנושא כבר צברה תאוצה והגיעה ללמעלה מ-12 אלף חתימות - זאת לאור המצב שנוצר השנה, לפיו החגים חלו בתחילתו ובאמצעו של השבוע. כך קרה שיחד עם ימי סוף השבוע הרגילים, נוצר רצף ארוך במיוחד של חופש - ומי שהרגיש את זה יותר מכל הם הורים לילדים שנמצאים במערכת החינוך: מאז החלה שנת הלימודים הם נאלצו לקחת ימי חופשה רבים, וזה עוד לפני שבוע חול המועד, שגם בו הילדים בחופשה.  

בישראל יש לילדים למעלה מ-70 ימי חופש בשנה, כ-60 ימים יותר ממה שיש להוריהם, מה שמייצר קושי אדיר להורים עובדים. למעמסה הזאת מודעים כמובן גם במשרד החינוך, אלא שלוח החופשות הנוכחי הוא תוצאה של הסכמי העבודה מול ארגוני המורים השונים.

אלא שלמרות שריבוי החופשות מקשה כמעט על כל ההורים, קשה לראות שינוי משמעותי באופק. במשרד החינוך ביצעו התאמות מינוריות בשנים האחרונות, אך עד לשינוי יותר משמעותי כדאי כבר להתחיל לחשוב על סידור לילדים לחנוכה.