כ-7,700 ספרים יצאו בשנה החולפת (ארכיון) (צילום: רויטרס_)
למצולמים אין קשר לידיעה | צילום: רויטרס_

בהנהלת אוניברסיטת אריאל התקבלה לאחרונה תלונה כי סטודנט שלומד במוסד צילם והטריד נשים בתאי השירותים בספרייה שבקמפוס. לחדשות 2 Online נודע כי לאחר בירור שנעשה לו הוחלט שלא להגיש נגדו תלונה למשטרה, למרות שמדובר לכאורה בעבירה פלילית, ואף להשאירו על ספסל הלימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות המקרה זומן הסטודנט לבירור אצל הממונה על ההטרדות המיניות באוניברסיטה שקבע במסמך שהגיע לידינו כי "האירוע המתואר והנסיבות המתוארות הן בגדר הטרדה מינית" וכן כי "האוניברסיטה רואה את המעשה בחומרה רבה". עם זאת המליץ הממונה להתנות את השארתו בקבלת טיפול מיוחד כדי למנוע ממנו לחזור על מעשיו.

על פי המסמך נקבע כי על הסטודנט לשלוח לגורמים הרלוונטיים בתוך 30 יום מסמך המאשר את קבלת הטיפול. כמו כן נאסר עליו ליצור קשר עם המתלוננת. אם יעבור הסטודנט על אחד התנאים יושעה מלימודיו באופן מידי, כך על פי ההמלצה. חוות הדעת הזו הועברה לוועדה באוניברסיטה - שהחליטה לאמץ את המסקנות.

אין תמונה
"החלטה אמיצה", עו"ד אסף דוק

עו"ד אסף דוק שליווה את הסטודנט בהליך המשמעתי בירך על ההחלטה ומסר כי "הוועדה נתנה החלטה אמיצה. המוסד האוניברסיטאי בחר בדרך השיקום ולא ב'דרך המקל' ובכך איזן נכונה בין חומרת העבירה ונסיבותיה לבין התגובה החברתית שהופעלה נגד מרשי".

מאוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: המקרה הנ"ל הופנה לטיפולה של פרופ' מלי שחורי ביטון הממונה למניעת הטרדה מינית באוניברסיטה. בשל צנעת הפרט אנו מנועים מלדון בנושא, אולם יצוין כי הנושא טופל במקצועיות ועל פי הכללים הקבועים בחוק.

לפניות לכתב: AzriA@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם