שנת הלימודים תחל הבוקר (שלישי), אבל בבית הספר לבנות "שירת שרה" שבאלעד, מתכוונים ההורים שלא לשלוח את בנותיהם ללימודים - בטענה שהמבנה מהווה סכנה לבטיחותן של התלמידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 Online ניתן לראות כי במבנה ישנם בין היתר פיגומים חשופים מעל ראשיהם של העוברים והשבים, גרם מדרגות ללא מעקה ואף טרקטורים שנוסעים בשטח בית הספר במסגרת העבודות.

"ההורים במצב ממש נוראי", סיפר לחדשות 2 Online יחיאל וקנין, מרכז המאבק מטעם ההורים. "בגלל שיקולים פוליטיים ומשחקי כבוד של ראש העיר מול מנהלי בתי הספר, רוצים להכניס מחר 500 תלמידים לתוך 13 כיתות שיושבות בתוך אתר בנייה".

פיגומים חשופים. ביה"ס שירת שרה, הערב
פיגומים חשופים. ביה"ס שירת שרה, הערב | צילום:

"מספקים לנו קופסת סרדינים בתוך אתר בנייה"

"אנחנו לא מוכנים לזה", הוסיף וקנין, "התקבלה הערב החלטה של ועד ההורים והיא להשבית מחר את הלימודים. הרי צריכים לספק לנו חינוך חינם, ובמקום זה מספקים לנו קופסת סרדינים בתוך אתר בנייה".

"ביטחון ילדינו אינו הפקר", כתבה נציגות ההורים בהודעה רשמית שהפיצה לכלל ההורים באמצעות הוואטסאפ, "אנא אל תשלחו את ילדיכם לבד. מדובר בסכנת נפשות. מחר אנחנו לא שולחים את הילדים לבית הספר".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "התלמידות ילמדו מחר במבנה חלופי עד להשלמת שיפוצו של בית הספר ביום ראשון".

מעיריית אלעד נמסר בתגובה: "בסיור שנערך היום עם יועץ בטיחות מוסמך בשטח, אושר לאכלס את המבנה בכפוך למספר צעדים שכבר בוצעו במהלך היום. מסמך האישור נמצא כבר ברשות הנהלת המוסד שהאכלוס נעשה בשיתוףפ פעולה מלא איתה. כלשון הודעת ההנהלה להורים על כך שפתיחת שנת הלימודים תיפתח כסדרה בשעה 08:00 במבנה החדש הסמוך לפארק".