במבט ראשוני אל תוך חדר החזרות של ההרכב המוזיקלי שמפעילה עמותת "IMAGINE", קשה להבחין בשוני בין הנגנים והזמרים. אולם, כשהמוזיקה מפסיקה מתגלים גם ההבדלים - ילדים בעלי צרכים מיוחדים שמופיעים לצד ילדים ללא מוגבלות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עמותת "IMAGINE" מפעילה כיום שלושה הרכבים מוזיקליים ייחודיים במרכז הארץ המשלבים משתתפים עם ובלי צרכים מיוחדים. כעת העמותה מבקשת להגשים חלום - ופתחה בקמפיין גיוס המונים שמטרתו להקים חמישה הרכבים נוספים ברחבי המדינה.

"כל החברים מתאחדים במטרה ליצור הרמוניה מוזיקלית", סיפר עתיר סטרולוביץ המנגן בהרכב. "הנגינה נותנת לי השראה".

לקראת מופע "שירת הסטיקר 2019" של הדג נחש, הגיעו חברי הלהקה להרכב המכיל בנתניה לבצע קליפ מוזיקלי במסגרת שיתוף הפעולה ביניהם.

מתגברים על הביישנות

העמותה, שהוקמה ב-2004 במטרה לקדם תהליכי העצמה באמצעות מוזיקה לאוכלוסיות מגוונות בחברה הישראלית, מאמינה שביכולתה של המוזיקה לשנות אנשים ולפיכך גם את העולם. את אותם ערכים סופגים גם הילדים ובני הנוער הלוקחים חלק בפרויקט.

מייסדת ומנכ"לית העמותה, שירלי ווינר, רואה תרומה גדולה לילדים בהרכבים המוזיקליים המעורבים. "השינוי מגיע מהביחד של הנגינה והיצירה - אנחנו רואים את זה קורה: ילדים מתגברים על הביישנות, מפסיקים להיות סגורים ואפילו יוצרים חברויות".

על מנת להגשים את חלומם של ילדים רבים ולהקים חמישה הרכבים נוספים, דרושה השקעה כספית רבה. הכספים שמנסים לגייס כעת בעמותה יתורגמו בין היתר לרכישת ציוד מוזיקלי מותאם ומונגש למשתתפים השונים, להכשרה ייחודית ולליווי שנתי של צוות ההדרכה.