תהילה ובגד הים הצנוע (צילום: חדשות)
תהילה ובגד הים הצנוע | צילום: חדשות

תהילה הגיעה ביום שישי האחרון עם בעלה לחגוג את יום הולדתה בספא של פארק המים ימית 2000 בחולון. אחרי שקיבלו עיסוי, הם רצו להמשיך לשאר המתקנים במקום אך המאבטח בכניסה סירב לאפשר לתהילה להיכנס עם בגד הים המיועד לנשים דתיות שלבשה בטענה שלא מדובר בבגד ים. "זו השפלה איומה", היא סיפרה לחדשות Online. "השומר הגיע עד אליי להגיד לי לצאת וכולם הסתכלו עליי כאילו אני פושעת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כששאלה תהילה את השומר מדוע היא לא יכולה להיכנס, הוא השיב לה כי זה בגלל הלבוש. "זה היה בגד ים צנוע, מבד של בגד ים רגיל לגמרי, אבל השומר לא היה מוכן לשמוע", הסבירה תהילה. בכניסה לספא ניצב שלט שבו כתוב כי הכניסה למקום היא עם בגד ים בלבד.

תהילה פנתה למנהל במקום, ולדבריה הוא ציין שעל פי הנהלים של ימית 2000 הכניסה מותרת רק עם בגד ים בגזרה מסויימת. "אני אישה דתייה ואני לובשת את הבגד ים הספציפי הזה בגלל הסיבה הזו", הדגישה תהילה ואמרה שציינה זאת בפני מנהל המקום. היא דרשה לקבל מההנהלה הסבר הגיוני ולטענתה המנהל הסביר לה שבגד ים עלול להתמוסס בטמפרטורה מסויימת, ולכן זה חייב להיות בגד ים לפי הסטנדרטים שלהם.

השלט בכניסה לספא (צילום: חדשות)
השלט בכניסה לספא | צילום: חדשות

למרות שתהילה הסבירה להם כי בגד הים שלה הוא כמו כל בגד ים אחר, בהנהלה לא היו מוכנים לקבל את ההסבר שלה והציעו לה להמשיך ליהנות מהשהות שלה בבריכה הלא מחוממת. "המטרה שלי ביום הזה היה הספא ולכן גם שילמתי על זה", אמרה תהילה. "זה היה יום ההולדת שלי והכל נהרס".

"הם בוחרים להדיר חברה שלמה של דתיים ונשים ערביות שמגיעות בלבוש מלא", האשימה. "לא יכול להיות שאני אהיה מובדלת מהחברה רק בגלל שאני לא הולכת בקוד לבוש מסוים". תהילה הוסיפה כי במשך שנים לא היה לנשים דתיות בגדי ים מתאימים, אבל היום כשיש בגדי ים צנועים שעומדים בכל התקנים היא תוהה איך יש עדיין מקומות שלא מקבלים את זה.

מנהלת ימית 2000 נמסר בתגובה: "ימית ספארק המים פועל תחת רגולציה קפדנית של משרד הבריאות המחמירה ביותר בספא. ימית פרסמה באתר שלה ובכניסה למתחם את כללי הלבוש, אנו מקיפים הקפדה יתרה לתנאי התברואה וההיגיינה במקום ציבורי. אין אנו מפלים בשל דת גזע או מין ובכלל אלא רק לטובת בריאות הציבור".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il