אל"ם שי סימן טוב, שנפצע אנושות במבצע צוק איתן, ידליק משואה בטקס יום העצמאות הקרוב, כך הודיעה הבוקר (חמישי) שרת התרבות מירי רגב. השרה בירכה על הבחירה ואמרה: "סימן טוב מסמל את נחישות הרוח ואת עוצמת הנפש להתגבר על מכאובי הגוף". סימן טוב נפצע מקריסת קורת מנהרה בעת שפיקד על גדוד 12 של חטיבת גולני. צפו בכתבה מ-2015 על תהליך השיקום שלו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הליך החלמתו מפציעתו הקשה וחזרתו לשרת כמפקד בצה"ל הוא סיפור של גבורת הרוח והתגברות הרצון על כל מכשול", ציינה רגב. רגב סיכמה עם הרמטכ"ל כוכבי כי רעייתו של סימן טוב תלווה אותו במעמד מרגש זה.

בשיחה עם סימן טוב אמרה השרה: "אל"ם סימן טוב, כשמך כן אתה, שי מבורך לחברה הישראלית וסימן טוב לפקודיך ולכל מי שרוח צה"ל מנשבת בכנפי נפשו. אני גאה בך ומצדיעה לך". אל"מ שי סימן טוב הודה על הבחירה בו ואמר בשיחה: "אני מודה על הזכות להדליק משואה כנציג צה"ל ומתרגש מהמעמד. מעריך ומוקיר את ההזדמנות שניתנה לי על ידיי מפקדיי להמשיך ולפקד בצבא ההגנה לישראל".

סימן טוב נפצע ב"צוק איתן", עת שפיקד על גדוד 12 (גדוד "ברק") של חטיבת "גולני". בתום תהליך שיקום ארוך, הוא חזר לשירות באוקטובר 2015. שלוש שנים אחרי שנפצע אנושות מקריסת קורת מנהרה בשכונת סג'עייה במהלך מבצע "צוק איתן" בעזה, הועלה סימן טוב לדרגת סגן אלוף וכעת הוא בדרגת אל"מ.

אל"מ סימן טוב למד בפנימייה הצבאית בחיפה והתגייס בשנת 1996 לגדוד "ברק". במלחמת לבנון השנייה לחם כמפקד פלגה ביחידת "אגוז" ובמבצע "עופרת יצוקה" לחם כסגן מפקד גדוד "גדעון" בחטיבת גולני.

רגב ונשר (צילום: אלי סבתי, חדשות)
רגב ואבי נשר | צילום: אלי סבתי, חדשות

במהלך הלילה הודיעה השרה לבמאי הקולנוע אבי נשר כי גם הוא ידליק משואה ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל. בנימוקיה ציינה הוועדה שבוחרת את מדליקי המשואה כי נשר הוא במאי, תסריטאי ומפיק קולנוע ישראלי שיצירותיו זכו להצלחה רבה בישראל ומחוצה לה. "סרטיו של נשר מציגים את גווניה השונים של החברה הישראלית ומשמיעים את קולם הייחודי של מגזרים וקבוצות שונות בתוכה".

מוקדם יותר השבוע, עצרה השרההופעה של יהודה פוליקר במועדון הזאפה בהרצליה ובישרה לו בשידור חי בפייסבוק שנבחר להשיא משואה - לקול תשואות סוערות מהקהל. "כולם נמצאים כאן לכבודך היום, וכמו שאתה אומר יש דברים שרציתי לומר ועדיף לעשות את זה פנים אל מול פנים. היום החלטתי שאתה תשיא משואה בטקס העצמאות ה-71 שלנו", אמרה רגב שהפתיעה את פוליקר כשהגיחה אל הבמה מאחורי הקלעים.

מירי רגב ויהודה פוליקר (צילום: משרד התרבות והספורט, חדשות)
רגב ופוליקר | צילום: משרד התרבות והספורט, חדשות

עוד ידליקו משואה בטקס בחודש הבא מייסדי פרויקט החללית הישראלית "בראשית", מוריס כהן וכפיר דמרי. כמו כן, בסבב טלפוני את ועדת השרים לענייני טקסים וסמלים להעניק לשלושה אנשים להדליק יחד משואה בערב יום העצמאות - זאת כדי לאפשר לאמהותיהם של הנערים גיל-עד מיכאל שער, יקב נפתלי פרנקל ואיל יפרח, שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בגוש עציון ביוני 2014, להשיא משואה.