המחאה ברוטשילד. היום (צילום: החדשות)
המחאה ברוטשילד. היום | צילום: החדשות

אירועי שבוע הגאווה יוקדשו היום (חמישי) בתל אביב למודעות למאבק לשוויון זכויות לקהילה הלהט"בית. בעיריית תל אביב החליטו לציין את המאבק ב"יום הוורוד" כשמהבוקר נתלו בכל רחבי העיר שלטי מחאה שעליהם נכתב: "מחר מצעד, שוויון היום".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את היום מוביל המרכז הגאה של עיריית תל אביב ומהשעה 13:00 ועד השעה 18:00, יפעלו בשדרות רוטשילד עמדות צילום שבהן יוכלו העוברים ושווים להנפיק כאות מחאה העתק של תעודות זהות שעליהן יהיה כתוב "אזרח סוג ב". המשתתפים במיצג יתבקשו לאחר מכן לתלות את התעודות על קיר ייעודי שמוקם בשעה זו בכיכר הבימה.

כחלק מהמחאה, קבוצת שחקנים יצרה פרובוקציה כשחמישה פעילים שלבשו חולצות עם הכיתוב "נורמלי" שהציעו לעוברים ושבים לעבור טיפול המרה וסיפרו שגם הם בעבר היו להט"ב. המיצג הפרובוקטיבי נעשה במחאה על קמפיין תנועת "חזון" הנושא את הסיסמה האומץ להיות נורמליים.

גם מערכת החינוך העירונית תקדיש תשומת לב מיוחדת לנושא. בין היתר נשלחו דגלי גאווה לבתי הספר התיכוניים וכבר עתה רבים מהם הודיעו כי בכוונתם להניף את דגל הגאווה בבוקרו של היום הוורוד. בנוסף נשלחו עשרות ערכות הדרכה המיועדות לשעות מחנך והוזמנו נציגי חוש"ן להעביר הרצאות בבתי ספר שונים.‎