הילה כהן, הסטודנטית בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל" הגיבה להתפטרותו של רנן שור מנהל ומייסד בית הספר על רקע עימות מילולי קשה שניהל אותה. הסטודנטית הרחיבה על פרטי העימות ותקפה את מנהלה לשעבר: "מדובר באדם אלים, אחד החברים שלי נאלץ לעמוד בינינו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בריאיון למהדורה המרכזית אמש (רביעי) היא עדיין נשמעה נסערת מהאירוע ואמרה שהיא חששה שהעימות ידרדר לאלימות פיזית. "הרגשתי שנחצה איזשהו גבול", שיחזרה. "הרגשתי שאולי אולי יהיה כאן איזה פליק, איזושהי סטירת לחי מצלצלת. הוא עמד מאוד מאוד קרוב, הרים את היד, עומר, אחד החברים זינק ועמד בינינו".

הוויכוח, שהקלטתו פורסמה לראשונה ב"הארץ", פרץ לאחר שכהן הציגה לשור תסריט שכתבה בנוכחותם של מורים ותלמידים נוספים. "קראתי את מה שרציתי לקרוא והדיון הסתיים", נשמע שור אומר. "תקראי את מה שכתבו לך. הזמן שלי לבזבז עלייך ה-ס-ת-י-י-ם".

הסטודנטית ענתה לו וביקשה ממנו שלא יצעק. "אתה יכול לצעוק עד מחר, אתה כל הזמן צועק במקום להתעמק", אמרה לו. "חצופה! צאי או תשבי ותשתקי", ענה לה המנהל בתגובה.

הטונים בין שור לסטודנטית שלו הפך גבוהים עוד יותר עד שאחד המורים נאלץ להתערב וניסה להרגיע את הרוחות. "אתה מתייחס לתלמידים כמו לחיות, כמו לעדר", הטיחה כהן. "אתה לא תצעק עלי! ולא על אף תלמיד שלך בבית הספר!". שור ענה בתגובה: "סליחה גבירתי, את יכולה להתלונן, אני אעשה מה שאני רוצה".

בחודש שעבר שלחו 14 סטודנטים מכתב מחאה לוועד המנהל של "סם שפיגל" נגד שור אחרי ההתפרצות על כהן. בעקבות כך הקים ביה"ס ועדה שדיברה עם כל הנוכחים ומצאה שאין חולק על העובדות. עם זאת, קבעה הוועדה כי "שור הוא מנהיג קולנועי דעתן, כריזמטי, אכפתי, הנהנה מתמיכה מלאה של הוועד המנהל לדורותיו. הוא אינו דיקטטור, אלא מחנך, יחד עם צוות מורי בית הספר, לקולנוע הומניסטי".