ד"ר הודיה אוליאל, שעתידה להיות הרופאה הראשונה שסובלת משיתוק מוחין, תשיא משואה בערב יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. אוליאל, שהחליטה להיות רופאה כאשר שירתה בבית חולים במהלך השירות הלאומי, החלה את התמחותה בבית החולים קפלן לאחר שסיימה את הלימודים בטכניון. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, העבירה לד"ר אוליאל את המסר המרגש ואמרה לה: "את מוכיחה את התגברות הרוח על כל מגבלה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני גאה בבחירה בד"ר הודיה אוליאל", אמרה השרה. "אוליאל, שנולדה עם שיתוק מוחין, מעולם לא נתנה למגבלה לשתק את הגשמת חלומותיה. הרואים אותה מתהלכת במסדרונות בית החולים, קורנת ומקצוענית, מבחינים בעוצמות המיוחדות שלה. השתלבותה בכל נתיבי החיים במסגרות הכלליות הן צעד ענק במסלול ההמראה של השוויון בישראל".

מירי רגב הודתה לאוליאל ואמרה לה: "אני מודה לך על עוצמות ההשראה, שאת מעניקה כרופאה וכאדם לכל מי שפוגש אותך. את נישאת ברוחך מעל לכל מגבלה. את החולמת והמגשימה, השראה לכולם."

הוועדה הציבורית שהמליצה על אוליאל סיפרה כי אוליאל נולדה כפגה ואובחנה כסובלת משיתוק מוחין. למרות הקושי הצליחה אוליאל לצלוח את לימודי הרפואה האינטסיביים בטכניון, והיא מתחילה בימים אלו את תקופת ההתמחות שלה בבית החולים קפלן. עוד בצעירותה הוריה החליטו לנסות ולשלבה במסגרת חינוכית רגילה.

"השילוב שלה כילדה שונה הסובלת מנכות גופנית, הוליד קשיים פיזיים וחברתיים רבים, ובכולם עמדה הודיה בגבורה", כתבו בנימוקי הוועדה. "בעת ששירתה בשירות לאומי בבית החולים אסף הרופא הבינה אוליאל כי סיפורה האישי יכול לסייע לאחרים, ובחרה ללמוד רפואה, והיא עתידה להפוך לרופאה הראשונה בישראל הסובלת משיתוק מוחין".

הוועדה סיכמה ואמרה: "אוליאל מייצגת בסיפורה את השאיפה לשילובם של אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית ואת ניצחונה של הרוח היכולה לכל הקשיים".

ד"ר שרית אבישי-אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן בירכה את אוליאל על בחירתה להשיא משואה ואמרה: "ד"ר הודיה אוליאל היקרה, בשמי ובשם המרכז הרפואי קפלן, ברצוני לברך אותך על בחירותך להדלקת המשואה ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל".

היא הוסיפה: "נבחרת עקב היכולות שלך ההתמדה שלך העיקשות שלך והרצון שלך להצליח למרות המגבלה הפיזית. בחרת בקפלן לעשות את ההתמחות, ההתנסות הקלינית שלך כרופאה, ולהוכיח את היכולות שלך באהבת האדם החמלה הקשה שהם באמת תכונות חשובות לרופאה ואכן את מצליחה בכך. אני מאחלת לך מכל הלב בשמי ובשם חברי לבית החולים תעלי ותצליחי".

הנהלת בית החולים קפלן בירכה את אוליאל: "הנהלת המרכז הרפואי קפלן ברחובות וכלל עובדיה מברכים את דר׳ הודיה אוליאל על הדלקת המשואה ביום העצמאות. הודיה משמשת עבורנו כמודל להערצה, התמדה ועיקשות ואנו שמחים שהיא בחרה בקפלן כמרכז רפואי מוביל בישראל בו תעבור התלמדות, התנסות וטיפול במסירות אין קץ ובחמלה במטופלים. אין ראויה ממנה להדליק משואה וכלל הצוותים הרפואיים בקפלן מצדיעים לה ביום חג זה".