בדקו מה מצב בית הספר שלכם (צילום: פלאש 90 \ Yossi Zamir, חדשות)
"חוסכים כסף על גבם של הילדים", ארכיון | צילום: פלאש 90 \ Yossi Zamir, חדשות

בתגובה להנחיה החדשה של משרד הבריאות, בה נקבע כי במוסדות החינוך לא יהיו יותר סייעות רפואיות שיהיו צמודות לילדים הסובלים מאלרגיות חריפות מגילאי גן ועד כיתה ב', הכריזה הבוקר (חמישי) הסתדרות המורים על סכסוך עבודה בגני הילדים ובכיתות א' ו-ב'. ההנחיה, שנחשפה לראשונה ב"מהדורה המרכזית" בשבוע שעבר, צפויה לפגוע ב-1,500 ילדים אלרגים. "משרדי הבריאות והחינוך מנסים לחסוך כסף על גבם של ילדים שסובלים מאלרגיות מסכנות חיים ועל עובדי ההוראה", הודיעה הסתדרות המורים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי ההנחיה החדשה, בכל מוסד חינוכי יהיה גורם אחד האחראי לנושא, והמורים עצמם יצטרכו לוודא כי האזור סטרילי. בנוסף, הצוותים החינוכיים יעברו הכשרות לגבי הזרקה בעת הצורך. ''לא נסכים לקבל מציאות שבה החלטות המסכנות את חיי הילדים", נמסר בהודעה הרשמית מהסתדרות המורים.

במכתב ששלחה יפה בן-דויד, מזכ''לית הסתדרות המורים, לשר החינוך נפתלי בנט, ציינה כי ''לא תסכים לקבל מציאות שבה החלטות שמסכנות את חיי הילדים ומשפיעות על הגדרת התפקיד והאחריות שמוטלת על עובדי הוראה, יתקבלו ויוצאו אל הפועל ללא תיאום ושיח". בן דויד הוסיפה: "תמוהה שתיקתו של שר החינוך בנט, שנותן ידו לפגיעה חמורה בילדים ובעובדי ההוראה".

אפיפן (צילום: רויטרס, חדשות)
אפיפן, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

 

בהסתדרות המורים דורשים לבטל את הכוונה להטיל את האחריות בכל הקשור לילדים הסובלים מאלרגיות על עובדי הוראה ולהשיב את השירות של אחיות בתי הספר. "עובדי ההוראה הם לא אנשי רפואה. מורה היא לא אחות. זו שערורייה ונעשה הכול כדי להגן על הילדים", מסרה מזכ"לית הארגון.

מעמותת יה"ל, העמותה לאלרגיות מזון, נמסר בתגובה להכרזה על סכסוך העבודה: "החלטת משרד הבריאות הנתמכת על ידי משרד החינוך, לביטול הסייעות לילדים האלרגים, מובילה ללא כל ספק להפקרת הילדים האלרגים במערכת החינוך". בארגון הוסיפו: "כל עוד לא תשונה ההחלטה, לא נוכל לשלוח את ילדינו למוסדות החינוך".