אפיפן (צילום: רויטרס, חדשות)
נגד אלרגיות. אפיפן | צילום: רויטרס, חדשות

הסתדרות המורים למען הילדים הסובלים מאלרגיות: גל של מחאה בעקבות הפרסום במהדורה המרכזית על ביטול התקנים לסייעות בגנים ובבתי הספר לילדים הסובלים מאלרגיות. בהסתדרות המורים מאיימים בהשבתת מערכת החינוך במקרה שסגן שר הבריאות יעקב ליצמן, לא יחזור בו וימנע את ביטול התקנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האיום בשביתה ועיצומים מגיע לאחר שבשבוע שעבר פרסם משרד הבריאות הנחיה חדשה המבטלת את התקנים, ובכך מעביר האחריות לטיפול בילדים לסגלי ההוראה. בהסתדרות המורים טוענים שההנחייה יצאה בתיאום עם נציגים במשרד החינוך, אך ללא תיאום עם הארגון ועם הורי התלמידים. המזכ"לית יפה בן דויד הזהירה כי "עובדי ההוראה אינם רופאים, ולא יכול להתקיים מצב שבו האחריות לבריאות התלמידים מוטלת על כתפיהם".

לדבריה, "לא נסכים לקבל מציאות שבה החלטות שמסכנות את חיי הילדים ומשפיעות על תפקוד עובדי ההוראה בכיתות יתקבלו ויוצאו אל הפועל ללא תאום ושיח. אני קוראת לשר החינוך להתערב באופן מידי בנושא".

המועצה לשלום הילד פנתה הבוקר במכתב למשרד החינוך בו נכתב: "לא ניתן, בשום פנים ואופן, לבטל את מערך הסייעות באופן גורף וכי יש לשקול כל מקרה לגופו, כאשר יהיו מקרים בהם לא ניתן יהיה לוותר על נוכחותה של סייעת. שינוי גורף, בטווח זמן קצר כל כך, ללא הערכות מקדימה ומתאימה וללא עיגון וביסוס של מערך הוליסטי מותאם - יסכן באופן יומיומי וממשי את חייהם של הילדים האלרגיים ויותיר אותם בוואקום מסוכן".