משלחת לפולין, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
נושא השואה חוזר לבגרות בהיסטוריה | צילום: רויטרס, חדשות

נושא השואה יחזור לבחינת הבגרות בהיסטוריה, כך הודיע היום (רביעי) משרד החינוך. "כל ילדה וילד במדינת ישראל חייבים להכיר לעומק את השואה", אמר שר החינוך נפתלי בנט. התלמידים יחלו ללמוד במתכונת החדשה ב-2020, שנת הלימודים תש"פ וייבחנו לראשונה ב-2021, שנת הלימודים תשפ"א.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנט ציין כי התלמידים ייבחנו בנושא עם חומר פתוח. "מה שיעניק הזדמנות ללמידה מתוך מחקר וסקרנות", הוסיף השר. "כחלק ממהלך הדגל שהתחלנו - המעבר משינון להעמקה. מקצוע ההיסטוריה הוא אחד מאבני היסוד שאנו מקנים לתלמידים במערכת החינוך, ובתוכו אני רואה חשיבות מכרעת בלמידה על השואה כאירוע משמעותי בתולדות העם היהודי".

בנט: "אף אחד לא צריך להמיר אף אחד" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
בנט: "הנחלת הזיכרון היא משימה לאומית ראש | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

"דווקא בדור הנוכחי, כשאנחנו הולכים ונפרדים מאחרוני ניצולי השואה, עלינו להעמיק את הזיכרון של רצח ששת מיליון אחינו ואחיותינו על מנת שלא יישכח לעולם", אמר שר החינוך. "הנחלת הזיכרון היא משימה לאומית ראשונה במעלה".

על השואה בשנים האחרונות למדו התלמידים בצורת עבודות חקר או פרויקטים, והציון על חלק זה ניתן בדרכי הערכה חלופיות. ממשרד החינוך נמסר כי יקדיש את שנת הלימודים הבאה, תשע"ט, להשתלמויות ולהכשרת מורי ההיסטוריה. עוד נמסר כי המורים להיסטוריה יקבלו מארז עם הצעות ליחידות הוראה ודגמי בחינה.