הצעת חוק של חברת הכנסת מיכל רוזין (מרצ) מציעה להשוות את מקצוע החשפנות לזנות, כך שמועדוני חשפנות, פרסומם וכו' יהיו אסורים בעוד שהחשפנות עצמה לא תהיה עבירה פלילית. אולם מחר (חמישי) צפויה מחאה שקטה נגד הצעת החוק - דווקא מצד החשפניות עצמן, שיוצאות נגד הכוונה לפגוע בפרנסתן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בעיני זה פטרוני להחליט עבור נשים מה נכון ומוסרי להן", הסבירה עדן (שם בדוי), ממובילות המחאה. בריאיון ל"מהדורה ראשונה" הוסיפה כי "אני אישה בוגרת וחכמה מספיק כדי להחליט עבור עצמי מה לעשות עם הגוף שלי". לדבריה, במקצוע פגשה נשים "חכמות, חזקות, עצמאיות ועם עמוד שדרה מאוד חזק".

"ניצול, אלימות, אונס - את זה אני פחות רואה במקצוע", הוסיפה עדן. "בכל מקרה, מדובר בדברים שהם גם ככה מחוץ לחוק. אם זה קורה במועדונים אחרים, צריך לאכוף את החוק הקיים ולתת יותר סיוע לבנות שמתלוננות - אבל לסגור את התחום זה לא הפתרון. אם יש בעיה חברתית, צריך לפתור אותה".

עדן.
עדן. "הצעת חוק פטרונית" | צילום: החדשות

עדן מודה שיש ימים בהם היא פחות מתלהבת ללכת לעבודה, אולם מדגישה: "אני מניחה שרוב האנשים לא תמיד אוהבים ללכת לעבודה, הם עובדים בשביל כסף. מבחינתי, מכל האופציות שעומדות לרשותי, זו האופציה האידיאלית".

חברת הכנסת רוזין, מצדה, הדגישה כי היא עומדת מאחורי הצעת החוק. "כן, יש פה פטרונות מסוימת", היא מודה, "אבל יש גם פטרונות בקביעה שאדם לא יכול למכור את עצמו לעבדות. חברה ערכית ומוסרית לא יכולה להרשות שאדם ימכור את גופו ומיניותו. לא נכון, כחברה, להשתמש בגופם ובמיניותם של נשים וגברים כדי לקבל סיפוק מיני תמורת כסף".

רוזין הדגישה כי "החוק הזה הוא לא נגד הנשים, אלא נגד המעטפת, נגד התעשייה". לדבריה, "אם יש נשים שהן מותרות למכירה, אז כולנו מותרות לזנות - הכל עניין של מחיר. זה משליך על החברה, כשהיא אומרת שזה דבר לגיטימי".