כ-165 אלף תלמידים נבחנו ביום חמישי האחרון בבגרות במתמטיקה - ואחד מהם היה רק בן 12. אייל זוסימן, תלמיד כיתה ו', נבחן בחמש יחידות לימוד במקצוע שמרתיע רבים, בחינה עליה התחיל לעבוד כבר בכיתה ד', בעידוד הוריו. "היה יחסית קל", סיפר היום (ראשון) בריאיון ל"מהדורה ראשונה" עם אורן ויגנפלד. "היו הרבה שאלות של חשיבה". לדבריו, הוא מאמין שיקבל ציון גבוה, אולי אפילו 100.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמו רחלי כתבה על הדרך שעבר בפייסבוק, בפוסט שהפך ויראלי. "כבר בכיתה א' הבנו שיש לו כשרון יוצא דופן - הוא לימד את עצמו נושאים כמו שברים ושברים עשרוניים", סיפרה בריאיון. "בכיתה ב' ותחילת ג' כבר ידע נושאים כמו לוגריתמים וחזקות - והכל הוא לימד את עצמו, בלי מעורבות שלנו".

"חשבנו מה עושים עם הדבר הזה, כי הילד ללא ספק ברמה מעל ומעבר לגיל שלו, והוא אמר שהחלום שלו זה ללמוד מתמטיקה ברמה של תיכון", הסבירה. לדברי אייל, האהבה לנושא החלה אצלו בגיל צעיר: "אמא ואבא שלי עסקו בנושאים שקשורים במתמטיקה בצורה כלשהי, וככה נחשפתי לנושא הזה, כמו מי שדובר אנגלית נחשף לזה בילדות שלו".

"זה נושא שהוא בסיס להרבה נושאים שהם בעצם הבסיסים שעליהם בנוי העולם", מבהיר אייל. "לדוגמה, מדעי המחשב - שזה נושא שכנראה יהיה העיקרי בעתיד, וזה שיקדם הכי הרבה דברים". בשנה הבאה מתכנן אייל להתחיל בלימודים לתואר ראשון דרך האוניברסיטה הפתוחה. "מה שיפה אצלו זו ההבנה האינטואיטיבית - גם בעלי ואני למדנו ברמה של 5 יחידות לימוד, אבל לו יש ראייה טבעית של המתמטיקה. הוא אלוף", מסכמת רחלי.