רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

שעון, מחשבון, מצלמה, מחשב - אה, כן וגם טלפון: לכל אלה משמש הסמארטפון שיש כמעט לכל ישראלי היום בכיס. שלא במפתיע, הוא גם מופיע בכיסיהם של הילדים שלו. "הגיל בו ילדים מקבלים את הטלפון שלהם הולך ויורד, בממוצע זה קורה סביב כיתה ד'", מספרת כתבת החינוך יעל אודם בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה". עם זאת, היא מוסיפה כי "היום יש מגמות להתחיל דווקא עם טלפון 'טיפש', ולדחות קצת את הגיל שבו מקבלים סמארטפון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לטלפונים החכמים השלכות גם על היכולות הלימודיות של הילדים, וגם על אלה החברתיות. "מחקרים הראו שמרגע שהדעת מוסחת, לוקח 25 דקות עד שהיא חוזרת - ועד אז עבר כבר יותר מחצי שיעור", מסבירה אודם. בנוסף, "המפגשים החברתיים בין בני נוער ירדו ב-40%. לילדים יותר נוח לשבת בספה עם הסמארטפון. היכולת לקיים אינטראקציה הולכת ויורדת".

צפו בכנס בבינתחומי הרצליה (צילום: 123RF, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

אז עד כמה הסמארטפון מפריע באמת לריכוז? איך הוא משפיע על חייהם של אלה שמתקשים גם ככה ביצירת קשרים חברתיים? ומה אפשר לעשות כדי לצמצם את הנזק ולמקסם את התועלת? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית החדשות. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@