כך תיכנסו גם אתם לדפי ההיסטוריה: לרגל חגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, משרד התרבות והספורט ומנהלת חגיגות ה-70 מזמינים את כל עם ישראל לחתום בחתימה דיגיטלית על מגילת העצמאות. נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות מירי רגב כבר חתמו, לצד יותר מ-20 אלף איש ששמם הצטרף ל-37 החותמים המקוריים של מגילת העצמאות בתש"ח.

הצטרפו ליוזמה - עם ישראל חותם על מגילת העצמאות

לפי משרד התרבות, המטרה היא לאפשר לכמה שיותר מאזרחי ישראל לקחת חלק באחד האירועים המכוננים בתולדות המדינה. כל החתימות יאוגדו לספר חגיגי ומהודר שיוצב בבית העצמאות בשדרות רוטשילד בתל אביב.

בה' באייר תש"ח, לפני 70 שנה, חתמו 37 מבכירי היישוב היהודי על מגילת העצמאות. 25 מתוכם היו חברי מועצת העם שחתמו על המסמך בטקס הכרזת המדינה, לצד 11 מחברי מועצה נוספים שלא יכלו להגיע מירושלים הנצורה. חותם נוסף, נציג אגודת ישראל ששהה בארצות הברית, הוסיף את חתימתו מאוחר יותר.

מגילת העצמאות
מגילת העצמאות | צילום:

"70 שנה אחרי, אני מזמינה את כל עם ישראל לחתום על המגילה שמסמלת יותר מכל את הכרזת המדינה", אמרה רגב. "אני קוראת לכל חברי הכנסת לחתום על המגילה ולקחת חלק בהיסטוריה של מדינת ישראל. זוהי הזדמנות מצוינת עבור הדור הצעיר לקרוא את המסמך ולהתפעם מעוצמת המילים הכתובות במגילה אותה הקריא דוד בן גוריון לפני 70 שנה, לחתום ולשתף אותו לתפארת מדינת ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו