כריכת הספר
כריכת הספר | צילום:

תושב הוד השרון, שנוהג לפקוד יחד עם בנותיו את הספריה העירונית, לא חשב שתכנים קשים ואלימים עשויים להתגלות בין המדפים של אגף הילדים. בביקור שגרתי נתקלה המשפחה בספר הקומיקס "טרור חובק עולם", המציג מחבלים שזוממים פיגועים וחוטפים ילדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בספר, המיועד לילדים, מתוארות סצנות קשות ומפחידות - בהן מחבל שמבצע פיגוע, בשעה שאם מתחננת שיחוס על חיי בנה: "תרחם עליו! הוא רק ילד קטן!". בדף אחר בספר מצוירים מחבלים חוטפים ילדים ביער.

"הוא רק ילד"
"הוא רק ילד" | צילום:

בקומיקס מתוארים החוטפים מרעיבים את הילדים ואומרים: "אם ניתן להם אוכל יהיה להם כוח". באיורים נראים החוטפים מכים את הילדים: "בלי עדינות! תן לו מכות!". הספר גם מדגיש כי המחבלים פועלים בשם הדת: "מחר יהיה הפיגוע הגדול בתולדות האיסלם, הילדים ישמשו מגן אנושי".

בגב הספר "טרור חובק עולם" מאת שי מנצר, שיצא לאור בשנת 2017, נכתב: "האסון במגדלי התאומים מעמיד את העולם בפני עידן חדש של טרור מתוחכם. הטרוריסטים שולחים זרועות לישראל במטרה להגביר את הפיגועים. האם יצליחו חלילה? ומה יעלה בגורלם של הילדים החטופים?". עוד מובטח לקוראים: "במהלך הסיפור תתוודעו למתרחש במרתפי הטרור, תכירו דמויות מדהימות לטוב ולרע".

מתוך הספר שנמצא בספריה העירונית
המחבלים חוטפים ילדים | צילום:

"אני לא יכול להתחיל לתאר את התחושות והאסוציאציות שהספר הדוחה הזה עורר בי", כתב האב הנרעש בעמוד הפייסבוק שלו. "הספר מלא בגועל גזעני, משיחי ומסית שטרם נתקלתי בו בכלל ובספרות ילדים בפרט".

"אני לא בעד צנזור ספרים", הדגיש, "למחבר יש זכות להדפיס ולהפיץ את הספר, ואם מישהו רוצה לרכוש... אבל לספריה עירונית צריך להיות שיקול דעת איזה ספרים פשוט לא צריך להחזיק. אני בטוח שמדובר בטעות ושהספר פשוט עבר מתחת לרדאר". את הפוסט סיים במסר להורים: "פתחו עיניים, מסתבר שאפילו אגפי ילדים בספריה עירונית הם לא תמיד אזור בטוח".

מתכננים פיגוע
מתכננים פיגוע | צילום:

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "לאור הפניה בנושא החל הליך בדיקה ממנו עולה כי הספר נרכש מהוצאה לאור המאושרת על ידי משרד התרבות. יחד עם זאת, ניתנה הנחיה להוציאו ממלאי הספריה. אנו מודים לתושב על תשומת הלב".